ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Хмельницькі лісівники тестують новий метод вирощування ділової деревини

Сучасне ведення лісового господарства не в останню чергу має на меті насичення ринку якісною діловою деревиною. Для цього підприємства орієнтуються на вирощування високопродуктивних насаджень із цільовою породною та сортиментною структурою.
На Хмельниччині породний склад лісів досить різноманітний, але переважають в ньому дуб – 47% та сосна – 26%. Тож аби отримувати в майбутньому максимально продуктивні дерева і крупномірні сортименти, лісівники області тестують нові підходи до вирощування насаджень.

Один із таких методів – догляд за стовбуром. Простими словами – це обрізка сучків і гілля. При такому вирощуванні лісівники виходять із терміну вирощування, кількості дерев у майбутньому, бажаної довжини безсучкової частини стовбура і його діаметра.
Приміром, у Самчиківському лісництві Старокостянтинівського лісгоспу закладено експериментальну ділянку на площі 1 га для вивчення ефективності обрізування бокових гілок висоторізом. У насадженнях молодого дуба лісівники спилюють гілки, які схрещуються, переплітаються, ростуть усередину крони і заважають розвиватися здоровим паросткам.

Для отримання достовірних даних кожне дерево пронумероване та записане до спеціального журналу. Там вказаний його діаметр та висота. Через фіксований проміжок часу лісівники проводять контрольні зняття показників та зазначають зміни по кожному дереву. Це дає змогу аналізувати ефективність та доцільність проведення цього господарського заходу.

Експерименти показують, що індивідуальний догляд за деревами – основа вирощування високопродуктивних насаджень. Адже шляхом створення оптимальних умов зростання та формування дерев можна не лише отримати екологічний ефект, але й збільшити вихід високотоварної деревини.

Джерело: openforest.org.ua

ВСІ НОВИНИ