ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Компанія Woodly робить прозоре пластикове пакування з деревної целюлози

Woodly – це фінська технологічна компанія, яка мріє про світ без відходів і називає себе піонером у виробництві пластиків з деревини. Компанія має комерційний продукт – вуглецево-нейтральні гранули на базі деревної целюлози, які використовуються як сировина для виробництва прозорого пластику. Гранули мають кілька фракцій для різних видів пакувань, які за нормами ЄС придатні, в тому числі для використання у харчовій промисловості.

Пластик неможливо замінити – його треба видозмінити

Woodly – це абсолютно новий тип пластику, який виготовляється на основі целюлози із м’яких порід деревини. При цьому такий матеріал зберігає всі привабливі властивості поліетиленів на базі викопних матеріалів.

На думку засновників компанії ідея цілковитої відмови від пластиків і їх повної заміни іншими матеріалами – навряд чи може бети втілена на практиці. Пластик уже присутній в усіх сферах нашого життя і споживання. Глобальні об’єми виробництва пластику уже сягнули 350 мільйонів тонн на рік і навряд чи будуть зменшуватись.

«Відмовитись від пластику не можна, – кажуть у Woodly, – але можна видозмінити сам пластик, зберігши усі переваги, які він має».

Головну сировину для Woodly отримують з лісів, якими керують відповідно до міжнародних екологічних стандартів. Цей матеріал вуглецево-нейтральний і може знизити залежність від викопних матеріалів. Woodly розроблений таким чином, щоб бути придатним для вторинної переробки або компостування.

Щоб отримувати такий пластик, треба кілька складових. Перша й основна – целюлозний полімер, який отримують з деревини, а потім модифікують, аби целюлоза набувала властивостей звичного нам пластику. Частково Woodly все ж таки застосовує викопні матеріали, поки їх біозамінники не доступні в промислових масштабах. Перше покоління гранул Woodly сертифіковане як таке, що складається із біоматеріалів на 40-60%. Проте компанія має на меті досягнути показника у 100%.

Гранули Woodly можна обробляти тими ж методами, які застосовують для виробництва звичайного пластику. Компанія наразі має два основних комерційних продукти та водночас продовжує працювати над розширенням продуктової лінійки.

Woodly 100 підходить як для екструзійних ліній плівки з роздуванням, так і для литої плівки. Плівки на основі Woodly 100 чисті та прозорі, їх легко використовувати для термоформування. З Woodly 100 можна отримувати як гнучкі, так і жорсткі пакування – для їжі, квітів, текстилю, плівка з високим глянцем для ламінування, термоформоване пакування для свіжих продуктів і розкладна пакування для електроніки.

Серія Woodly 200 призначена для лиття під тиском і дає пластики, що мають високу прозорість та легко фарбуються. На цій сировині можна виготовляти контейнери для зберігання для дому та офісу, чашки та контейнери для їжі та напоїв.

Джерело: woodly.com

ВСІ НОВИНИ