ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Lisderevmash представили на виставці LIGNA в Ганновері

Підводимо підсумки і ділимося враженнями від поїздки на головну світову виставку деревообробної галузі

З 27 по 31 травня в німецькому місті Ганновер проходила міжнародна виставка LIGNA, яка по праву вважається головною подією світу в галузі деревообробних і меблевих технологій. Lisderevmash, і компанія організатор «АККО Інтернешнл», були представлені на власному промо-стенді в зоні міжнародних асоціацій і виставкових організаторів, які працюють у партнерстві з Eumabois.

Як і щороку, LIGNA вражала і захоплювала масштабами. Судіть самі: експозиція цього року займала 10 павільйонів і великий майданчик просто неба, що сумарно охопило більше 130 тисяч квадратних метрів. Тут розміщувалися більше 1500 компаній із 50 країн.

Для нас, як для організатора головної української виставки деревообробних технологій, LIGNA – виключно корисний захід. За своєю традицією, ми поспілкувалися буквально з кожним учасником німецької виставки, щоб розповісти про український ринок і запросити до участі у власному заході. У цьому році вже на LIGNA ми отримали підтвердження участі в Lisderevmash від цілого ряду компаній і обзавелися десятками нових знайомств. Та і в цілому можемо стверджувати, що реакція наших співрозмовників була живою, активною і сприяла діалогу. Цього року потенціалом України найбільше цікавилися компанії з Німеччини, Італії, Іспанії, Китаю, Туреччини та навіть Індії.

Крім величезних можливостей для спілкування, LIGNA – це ще й шанс зазирнути в майбутнє. Адже саме сюди виробники прагнуть привезти все найбільш передове, нове і несподіване. Оцінивши всі розробки, організатори німецької виставки озвучують тренди для основних секторів галузі. І ось що кажуть фахівці …

Напевно, ми нікого не здивуємо, якщо скажемо «всім заправляє IT». Автоматизація, діджиталізація, роботизація і повсюдний Industry 4.0. Значний акцент виробники роблять на інтегровані рішення, роботів, «розумне» управління і принцип модульної побудови виробничих ліній – все це «futureproof solutions», як називають їх організатори (що можна розуміти, як «технології завтрашнього дня»). Те, що на попередніх виставках було концептом і візіонерством, сьогодні стало реальністю, каже Dr. Andreas Gruchow, член ради директорів Deutsche Messe. LIGNA 2019 показала, що компанії зробили великий стрибок у напрямку діджиталізації деревообробки, додає Pekka Paasivaara, CEO концерну HOMAG Group AG.

Виробники деревообробного обладнання зосередилися на автоматизації та інтеграції. Елемент за елементом вони об’єднують виробничий процес у єдиний ланцюжок – від планування і дизайну, до виробництва і моніторингу процесів. Все більше обладнання, і навіть інструменту, підключають до онлайн-кабінетів, де їх роботу і життєвий цикл відстежує уже комп’ютер, він же нагадує про своєчасне заточування й обслуговування. При цьому експерти відзначають і зростаючу зручність інтерфейсів – вони настільки ж прості й інтуїтивно зрозумілі, як смартфони.

Звичайно ж, своє почесне місце у сучасних лініях займають роботи. За словами організаторів, вони все більше стають нормою в самих різних областях промисловості. Роботи виконують функції сполучної ланки між різними етапами виробництва, працюють в автоматичних системах складування, оптимізують потоки матеріалу на виробничій лінії.

Сполучною ланкою для всіх вузлів, центром управління та обробки даних все більше стають хмарні технології.

У числі найсучасніших конструкторських рішень LIGNA згадує шести-осьовий верстат для обробки заготовок з усіх боків без зміни позиціонування, мембранний прес для вигнутих і нерівних поверхонь, технологію фінішної обробки з нанесенням ламінуючих шарів в один прохід для отримання, наприклад, ефекту натурального каменя.

За традицією, ми обов’язково розповімо докладніше і про новинки тих компаній, які є учасниками виставок Lisderevmash.

ВСІ НОВИНИ