24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Лісгосп на Сумщині пройшов сертифікацію FSC

Державне підприємство «Тростянецьке лісове господарство» на Сумщині успішно пройшло сертифікацію згідно зі встановленими вимогами Лісової наглядової Ради та отримало міжнародний сертифікат відповідності ведення лісового господарства FSC (Forest Stewardship Council).

Наявність сертифікату FSC засвідчує, що лісова продукція надходить з лісів, ведення господарства в яких здійснюється на принципах невиснажливого, постійного і неперервного лісокористування, з врахуванням питань охорони довкілля, збереження біорізноманіття, інтересів працівників лісу та місцевого населення.

При проведенні основного сертифікаційного аудиту аудиторська компанія аналізувала роботу підприємства за наступними напрямками:
– співпраця з третіми зацікавленими сторонами (екологічними, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування);
– стан соціального захисту працівників на підприємстві, створення безпечних умов праці згідно вимог міжнародної конвенції з основ безпеки та охорони праці ILO, ратифікованої Україною;
– дотримання принципів та критеріїв підприємницькими структурами, які залучаються до виконання лісогосподарських робіт на підприємствах;
– дотримання вимог національного законодавства при здійсненні лісозаготівельних та інших лісогосподарських робіт;
– збереження червонокнижних видів рослинного і тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів під час виконання лісогосподарських заходів тощо.

Тепер господарство має підтверджувати Сертифікат FSC щороку. За для цього необхідно проходити відповідні перевірки. Це, в свою чергу, вимагає від лісгоспу високого рівня організації праці та ведення господарювання відповідно до міжнародних стандартів.
Нагадаємо, лісова сертифікація – це діяльність, під час якої аудиторська компанія здійснює незалежну оцінку відповідності ведення лісового господарства ряду екологічних, економічних і соціальних вимог. Таким чином, оцінюється повний комплекс лісогосподарських робіт, заходів і управлінських рішень від садіння лісу і до заготівлі деревини.

Окрім Тростянецького лісгоспу на Сумщині сертифіковано ліси у ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» площею 21285 га, ДП «Середино-Будське лісове господарство» площею17617га та ДП «Сумське лісове господарство» площею 26688 га.
Нагадаємо, що загалом в Україні станом на 01.04.2020 сертифіковано 4,59 млн га лісів.

Джерело: dklg.kmu.gov.ua

ВСІ НОВИНИ