ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Лісгоспи України почали заготівлю новорічних ялинок

В Україні розпочалася щорічна «ялинкова кампанія», в рамках якої державні лісогосподарські підприємства приступили до заготівлі новорічних дерев і охорони шпилькових насаджень. До Нового року підприємства мають намір заготовити і реалізувати новорічних ялинок в обсязі 500 тисяч.

«Головні атрибути новорічних свят були вирощені підприємствами галузі на спеціально відведених для цього плантаціях, – зазначає Голова Держлісагентства Василь Кузьович. –Якщо любиш ліс, то варто купувати живе новорічне дерево. По-перше, це екологічно безпечні дерева, по друге – це важлива стаття заробітку для державного лісогосподарського підприємства, і по-третє – всі європейські країни перевагу надають саме живим новорічним деревам».

«Це міф, що нібито купуючи пластикову ялинку ти зберігаєш дерево. Ліс – відновлювальний ресурс і ялинки, які вирощуються на спеціальних плантаціях роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем. Що таке пластикова штучна ялинка? Це нафтова свердловина, це труба через ліси і поля, це хімзавод, недалеко від якогось міста. І навіть якщо пластикову ялинку ви купуєте рідко, ви все ж підтримуєте не ліс, а хімічну промисловість, яка знищує навколишнє середовище. Звідси простий висновок. Любиш ліс і природу – купуй живу ялинку» – говорить Василь Кузьович.

Окрім заготівлі новорічних дерев на спеціальних плантаціях, заготівля проходить також у формі рубок догляду за насадженнями, коли прибираються дерева, які відстали в рості. На кожну ялинку є спеціальний дозвіл. Державні підприємства також виходять з досвіду минулих років, коли пропозиція іноді перевищувала попит.

Найближчим часом повсюди почнуть відкриватися ялинкові базари. Відпускні гуртові ціни лісгоспів здебільшого залишились на рівні минулого року. Подальшим роздрібним продажем новорічних ялинок будуть займатися приватні підприємці, які самостійно встановлюють ціни. Однак можна купувати ялинки на спеціальних ялинкових базарах, які облаштовані біля держлісгоспів.

Держлісагентство нагалошує на тому, що купувати варто тільки легальні ялинки, оснащені захисними бирками для електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом. Бирка зі штрих-кодом містить інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому кожен покупець із власного смартфона може перевірити, звідки ялинка, яка прикрашатиме його оселю на Новий рік. Для цього потрібно зайти на сайт yalіnka.info та ввести номер бирки.

Для охорони шпилькових насаджень від незаконної вирубки з початку грудня почнуть діяти мобільні рейдові групи зі співробітників державної лісової охорони, екологів і поліції. Вони будуть проводити перевірку документів на право придбання, перевезення та реалізації новорічних деревець.

Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр, який зазіхнув на зелену красуню, що росте на території лісового фонду України відшкодує від 520 до 2350 гривень.

Державне агентство лісових ресурсів України закликає всіх громадян країни активно включитися в роботу з охорони шпилькових насаджень. Якщо ви стали свідком лісопорушення, негайно повідомляйте про цей факт у найближче територіальне управління чи лісгосп, або телефонуйте на цілодобовий телефон Державного агентства лісових ресурсів 0-800-604-473.
Контактні телефони обласних управлінь можна знайти на офіційному сайті Держлісагентства.

Джерело: dklg.kmu.gov.ua

ВСІ НОВИНИ