ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Ліси – новий майданчик для генерації енергії з вітру?

Лісокористувачі Швеції отримують новий для себе досвід – вони стають частиною галузі генерації енергії шляхом розміщення у себе вітряків або надання в оренду земельних ділянок. Шведські лісові компанії SCA та Holmen, які володіють великими лісовими територіями, бачать у вітроенергетиці великий потенціал.

«На землях, якими володіє SCA, ми можемо розгорнути об’єкти вітрогенерації потужністю до 65 ТВт. Але на практиці наш внесок в енергетичну галузь менший – приблизно 15 ТВт через законодавчі обмеження, екологічні акти тощо. Наш внесок, як і всієї лісової галузі, у генерацію енергії може бути значно більшим за значно менших обмежень», – каже Ульф Ларссон, голова SCA.

Очікується, що до 2045 року потреба Швеції в електроенергії зросте вдвічі. Зараз тут уже будується багато вітряків, але на думку експертів темпи зростання почнуть відчутно знижуватися з 2025 року. Втримати ритм на сьогоднішньому рівні країна зможе, якщо знизить бюрократичний тиск і полегшить процеси отримання дозвільних документів.

Аби задовольнити свої потреби, Швеція обрала курс на розвиток атомної енергетики. Проте будівництво нових станцій потребуватиме чимало часу. Тож, на думку компаній SCA та Holmen, вітрогенерація в лісах допоможе значно прискорити розв’язання проблеми.

Джерело: forestry.com

ВСІ НОВИНИ