24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Львівська ОВА презентувала проєкт підтримки меблевої промисловості

Львівська область є одним з найбільш лісистих регіонів України, ліси займають 31,8% її території. Відтак, важливим є питання перспектив розвитку таких секторів економіки як лісова, деревообробна та меблева промисловість.

Про це під час зустрічі спілкувались представники Львівської ОВА та великих деревообробних і меблевих підприємств.

Як зазначили учасники зустрічі, сьогодні перед підприємствами, які працюють у деревообробці та меблевій галузі, постає чимало викликів. Серед них підвищення вартості сировини, брак техніки, працівників тощо. Деякі українські підприємства, зокрема у зонах активних бойових дій, були змушені припинити роботу.

Галузь потребує інвестицій та цілого комплексу економічних заходів, спрямованих в тому числі на збільшення експорту.
Відтак, учасники зустрічі презентували національний проєкт «Українське меблеве економічне диво».

Як зазначають автори, деревообробна та меблева галузі, за умови державної підтримки, можуть згенерувати збільшення експорту від 750 млн доларів на рік до 14,8 млрд доларів (за прикладом Польщі, згідно з даними за 2020 рік).
Серед запропонованих рішень:

– Підтримка розвитку вітчизняної деревообробної та меблевої галузі. Ухвалення збалансованого і прозорого закону «Про ринок деревини», який передбачатиме каскадний принцип продажу деревини, де першочергове право на викуп матимуть українські деревообробні та меблеві компанії. Залучення інвестицій у будівництво меблевих фабрик;

– Розвиток українського лісового господарства, здешевлення собівартості сировини. Підтримка примноження українських лісів, реформування системи сталого ведення лісового господарства, оптимізація системи оподаткування держлісгоспів з метою здешевлення собівартості української деревини, яка є стратегічним ресурсом для української деревообробної та меблевої галузей;

– Розвиток меблевої кластеризації, побудова повного циклу виробництва меблів. Підтримка деревообробної та меблевої кластеризації в Україні, розвиток спеціалізованих індустріальних парків, стимулювання імпортозаміщення та створення українського виробництва критично необхідних компонентів для меблевої галузі (меблева фурнітура, пакувальні матеріали, дзеркала, меблеві клеї та інші компоненти, які не виробляються в Україні).

«Звичайно, сьогодні є проблеми у цих галузях і їх потрібно вирішувати спільно. Сьогодні Львівщина інноваційно підходить до процесів у лісовому господарстві, ми також готові стати майданчиком для модернізації цих галузей, в тому числі і майданчиком для нових рішень, які ухвалять на державному рівні. Всі ці зміни потрібно робити у співпраці з наукою і професійно-технічною освітою», – акцентував під час зустрічі голова ОВА Максим Козицький.

Джерело: loda.gov.ua

ВСІ НОВИНИ