ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Metsa Wood створила гібридні панелі з дерева й бетону

Гібридні будівельні технології у світі розглядають як чудовий спосіб застосовувати дерево, компенсуючи його недоліки. Саме такого типу рішення представила швецька компанія Metsa Wood. Вона поєднала бетон і власну інноваційну технологію Kerto® LVL (ламінована шпонована деревина). Такі сендвіч-панелі мають легшу вагу та призначені для застосування у модульному будівництві. Їх уже використовують при зведенні заводу Rauma самої групи Metsa.

«Нам подобається пробувати нові, інноваційні речі і партнерства. І використання цих нових сендвіч панелей на заводі Rauma – чудовий приклад такої співпраці. Використання гібридних елементів зменшує кількість застосованого бетону, та робить конструкції легшими», – каже Ілкка Ромо (Ilkka Romo), директор відділу продуктивності і якості компанії Skanska.

«Гібридні сендвіч елементи – це чудовий початок, і проект заводу Rauma надав нам корисну первинну інформацію щодо їх застосування у будівництві. Схоже, що вони добре відповідають нашим потребам», – каже Ілкка Ромо.

У нових гібридних сендвічах дерев’яні панелі Kerto LVL виконують функцію основної несної конструкції. Вони вкриваються шаром ізоляції та фасадним посиленим шаром бетону.

«Після того, як були подолані первинні виклики, виробництво гібридних сендвічів стало таким же простим, як і виробництво звичайних бетонних панелей», – каже Сату Ліпсанен (Satu Lipsanen), CEO компанії Lipa-Betoni.

«Встановлення гібридних сендвіч панелей подібне до використання звичайних панелей з бетону. Ми змогли використовувати легші крани, адже гібридні панелі легші за звичайні. Цей аспект може спонукати суттєву економію на великих будівельних проектах», – каже Петрі Пупутті (Petri Puputti), менеджер з будівництва компанії Skanska.

Джерело: woodandpanel.com

ВСІ НОВИНИ