ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Мило як один із видів фінішного покриття для меблів

Ви можете здивуватися, дізнавшись, що досить популярною обробкою для меблів та підлоги в Данії та інших країнах Північної Європи є мило. Розповідає у своєму блозі на Popular Woodworking автор Боб Флекснер (Bob Flexner). Я жив у Данії в середині 1970-х і бачив багато красивих меблів, оброблених милом, – пише автор.

Для меблів з такою обробкою завжди використовують деревину твердих порід, адже надмірний контакт з водою може спричинити відділення шпону. Це також завжди світлі кольори: зазвичай білий дуб, ясен, бук, клен або сосна. Мильна обробка робить тьмяними насичені кольори темніших сортів, таких як вишня чи горіх. Також і не кожне мило є придатним – лише натуральні мильні пластівці.

Ефект від мильної обробки дуже легкий, схожий на олію або віск, але без кольору і блиску. Олійне покриття дає жовто-оранжеве забарвлення, і як олія, так і віск додають блиску. Мильна ж обробка повністю матова і виглядає так, ніби деревина взагалі не має фінішного покриття.

Проте, застерігає автор, хоч обробка милом – це красивий, недорогий, екологічно чистий і надзвичайно простий у нанесенні фініш, він потребує ретельнішого догляду, аніж олія або віск. Його доведеться поновлювати раз на місяць на поверхнях, якими часто користуються, таких, наприклад, як стільниці.

Мильні пластівці працюють завдяки тому, що згущуються у киплячій воді та стають достатньо твердими після того, як вода випаровується. На непористих поверхнях вони можуть давати ефект близький до суміші масла і лаку. Після висихання мильної обробки, її ще можна пошкодити нігтем, наприклад, але її дії достатньо, щоб закрити пори дерева і запобігти швидкому утворенню плям.

Щоб нанести мильний фініш, змішують дві столові ложки мильних пластівців на літр окропу, ретельно перемішують і залишають на ніч, щоб суміш охолола і загусла. Оскільки мило може підіймати волокна дерева, перед нанесенням обробки радять змочити дерево водою і ретельно відполірувати. Мильне покриття наносять у кілька шарів тканиною чи губкою, поліруючи поверхню перед нанесенням нового шару.

У перші кілька місяців майстри радять поновлювати мильне покриття що тиждень або два. Пил можна прибирати лише вологою тканиною й ніколи не використовувати поліролі.

Джерело: popularwoodworking.com

ВСІ НОВИНИ