24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Міні-ліси замінюють парки у містах по всьому світу

Вчені сподіваються, що міні-ліси у містах стануть рішенням проблеми потеплішання клімату. Такі насадження мають змінити запилені узбіччя шосе, парковки, шкільні подвір’я та занедбані простори по всьому світу. Такі ліси висаджують по всій Європі, в Африці, Азії, Південній Америці та на Близькому Сході. В Індії їх сотні, а в Японії, де все почалося, – тисячі.

За словами представників Green Communities Canada, “хороші речі пускають коріння, коли громада збирається разом, щоб посадити міні-ліс”.

У 2023 році Green Communities Canada у співпраці з Canadian Geographic та екологічними організаціями запустили пілотний проєкт, який передбачав створення шести міні-лісів у містах Канади, в тому числі одного – у зоопарку Торонто. Цього року планується посадити ще 30 лісів, у яких зростатимуть 10 000 дерев.

Автором ідеї створення таких мініатюрних екосистем став японський ботанік-новатор Акіра Міявакі (Akira Miyawaki). Його підхід ґрунтується на щільному висаджуванні дерев і кущів – таким чином створюється конкурентне середовище, що прискорює становлення зрілих лісів. Міні-ліси мають безліч переваг у компактному міському просторі та є альтернативою садівничим практикам, які передбачають висаджування поодиноких дерев на відстані кількох метрів одне від одного.

Міні-ліси очищають повітря, підтримують біорізноманіття, даючи притулок для різноманітних видів рослин і тварин, а також пом’якшують міську спеку, забезпечуючи тінь. Вони також приносять користь психічному та емоційному здоров’ю, оскільки створюють міські оази для релаксації.

Зрештою вчені вважають, що міні-ліси можуть зробити відчутний внесок у створення більш здорових та екологічно-сталих міст.

Джерело: bradfordtoday.ca

ВСІ НОВИНИ