ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

На Півдні України висаджують 5,5 тисяч гектарів нових лісів

ДП «Ліси України» почало найбільшу за історію України висадку нових лісів на Півдні. Цієї осені на Одещині та Миколаївщині створять понад 5,5 тисяч гектарів насаджень. Про це пише голова ДП «Ліси України» Юрій Болоховець на своїй Facebook сторінці.

Зазвичай щорічно в регіонах висаджували не більше 200-300 га нового лісу. Таким чином, ДП «Ліси України» збільшили площу висадки в двадцять разів!

Вкрита лісом площа двох областей наразі не більша 140 тис. га, рівень лісистості треба збільшувати в рази.

Причина, як завжди, у грошах. Місцеві лісі здебільшого рекреаційного призначення, рубки майже виключно санітарні (дрова), лісові господарства хронічно дотаційні.

Люди у лісгоспах працювали на півставки або навіть на 0,25. Для висадки не було ані солярки, ані культиваторів, ані трактористів, тобто нічого.

«І сьогодні доходу від реалізації деревини (переважно дров) південним господарствам не вистачило б навіть на зарплати. Але проведена реформа ДП «Ліси України» працює з прибутком, інвестуючи у розвиток Півдня, не чекаючи допомоги від держави» – пише Юрій Болоховець.

Місцеві лісівники отримали зарплати, техніку, паливо, посадковий матеріал. Почалася робота з громадами – лише за останні два місяці під висадку передано 1,7 тис. га.

Нарешті є гроші, техніка, земля. Складніше з людьми. Роками в регіонах ніхто не займався підготовкою кадрів. У Південний лісовий офіс наразі понад 400 вільних вакансій – майстер лісу, лісничий, помічник, тощо.

Це дуже непросто після років занепаду прокинутись і почати працювати. Для прикладу, Ізмаїльський лісгосп останній раз висаджував ліс у 2018 році. Висадив 3 га. Цього року має висадити 865 гектарів.

Якими будуть нові ліси Півдня України? Це змішані ліси, більш витривалі та стійкі до зміни клімату. Наприклад, висаджують черешчатий дуб разом з кленом, сосною, ясенем, чагарниковими породами. В регіон також передають понад 800 тис. якісних сіянців із закритою кореневою системою.

Висаджені цього року ліси доведеться ретельно доглядати, тому програму розвитку Півдня планують як довгострокову.

Джерело: facebook.com

ВСІ НОВИНИ