ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Найдавніший скам’янілий ліс Євразії – пам’ятка природи України

Скам’янілі стовбури дерев діаметром до 1 метра і довжиною до 40 метрів – це найдавніший кам’яний ліс на євразійському континенті. І розташований він в Україні! Це геологічна пам’ятка природи Дружківські скам’янілі дерева, розташована за пів кілометра від селища Олексієво-Дружківка Донецької області. Скам’янілості розкидані тут просто неба на площі 1 гектар.

За оцінкою учених, дерева тут росли приблизно 250 мільйонів років тому в лісі карбонового геологічного періоду. Вони були ураганом вирвані із коренем і впали в річку. У воді дерева не мали контакту з повітрям, тому не розкладалися. Згодом на місці лісу утворилося море, а дерева опинилися під товщею осадових порід, куди просочувалася морська вода. Вона і спричинила процес скам’яніння, який тривав тисячі років.

Деякі з уламків зберегли внутрішню структуру рослини, за якою вчені встановили, що дерева були араукаріями – доволі рідкісними у наш час хвойними вічнозеленими.

Окрім України, подібні оголення скам’янілих дерев зустрічаються ще в трьох місцях планети – в Австралії, Новій Каледонії та Південній Америці.

фото: wikimedia.org

ВСІ НОВИНИ