ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Найстаріше дерев’яне ліжко Великобританії

Так виглядає найстаріше і найрозкішніше ліжко Британії, виготовлене у 1570-ті роки – міцне різьблене дубове ліжко з балдахіном.

Це єдиний вцілілий предмет меблів у старовинному маєтку Ордсолл-холл у місті Солфорд, Англія. Із самого початку ліжко було виготовлене для сера Джона Редкліффа та леді Енн Ешоу у 1570-х роках. Ліжко таємниче зникло близько 1650 року під час зміни власника палацу.

Протягом майже трьох століть його місцеперебування залишалося невідомим, аж поки його не виявили у будинку мешканця Манчестера. Обставини, за яких воно потрапило до чоловіка, залишаються загадкою. У 1930-х роках ліжко було продане з аукціону до приватної колекції. Новий власник – доктор Кріс Дуглас, колекціонер середньовічних і тюдорівських меблів – ретельно відреставрував ліжко і повернув йому колишній вигляд.

У 2014 році власники маєтку Ордсолл-холл прагнули викупити ліжко, проте не змогли запропонувати достатньо коштів. Натомість власник безкоштовно надав ліжко для експонування, зважаючи на його історичну цінність.

ВСІ НОВИНИ