26-28 ВЕРЕСНЯ 2023
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
26-28 ВЕРЕСНЯ 2023
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Недалеко від Берліна вирощують енергетичну деревину

На полях містечка Штансдорф (земля Бранденбург, Німеччина) зібрали перший урожай енергетичної деревини для теплопостачання Берліна. У 2015 році на плантації площею п’ять гектарів висадили 50 000 саджанців тополі. Через п’ять років тут зібрали 200 тонн тріски, яку відправлять для спалювання на теплоелектростанцію Märkisches Viertel у німецькій столиці. Зібраної в Штансдорфі деревини буде досить, щоб обігрівати 50 домогосподарств протягом одного року.

Проекти з вирощування енергетичної деревини реалізує Energy Crops GmbH. В цілому компанія управляє насадженнями площею 2000 гектарів і постачає деревину на берлінські ТЕС. Цього року Energy Crops зібрала «врожай» на чверті своїх енергетичних плантацій.

За словами керуючого директора Яна Грундманна, компанія працює у тісній співпраці з місцевими фермерами, пропонуючи вирощувати енергетичну деревину на землях з меншою врожайністю. Переважно тут висаджують вербу і тополю – породи, які дають гарний приріст навіть в умовах посухи.

Як розповідають в Energy Crops збір врожаю на плантаціях відбувається кожні три-п’ять років. Застосування добрив і пестицидів при цьому вкрай низьке.

Джерело: solarserver.de

ВСІ НОВИНИ