ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ

Недалеко від Берліна вирощують енергетичну деревину

На полях містечка Штансдорф (земля Бранденбург, Німеччина) зібрали перший урожай енергетичної деревини для теплопостачання Берліна. У 2015 році на плантації площею п’ять гектарів висадили 50 000 саджанців тополі. Через п’ять років тут зібрали 200 тонн тріски, яку відправлять для спалювання на теплоелектростанцію Märkisches Viertel у німецькій столиці. Зібраної в Штансдорфі деревини буде досить, щоб обігрівати 50 домогосподарств протягом одного року.

Проекти з вирощування енергетичної деревини реалізує Energy Crops GmbH. В цілому компанія управляє насадженнями площею 2000 гектарів і постачає деревину на берлінські ТЕС. Цього року Energy Crops зібрала «врожай» на чверті своїх енергетичних плантацій.

За словами керуючого директора Яна Грундманна, компанія працює у тісній співпраці з місцевими фермерами, пропонуючи вирощувати енергетичну деревину на землях з меншою врожайністю. Переважно тут висаджують вербу і тополю – породи, які дають гарний приріст навіть в умовах посухи.

Як розповідають в Energy Crops збір врожаю на плантаціях відбувається кожні три-п’ять років. Застосування добрив і пестицидів при цьому вкрай низьке.

Джерело: solarserver.de

ВСІ НОВИНИ