ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Неймовірний дуб-каплиця Діви Марії у французькій Нормандії

Ми гадали, що ціле приміщення всередині дерева може поміститися хіба що в баобабі. Але, виявляється, і дуб нічим не гірший. У французькому селищі Аллувіль-Бельфосс є справжній дуб-каплиця (фр. Chêne d’Allouville), чий вік може становити від 800 до 1000 років. За легендою, дерево висадили ще у 911 році, на честь заснування Нормандії.

Незвичайний дуб має висоту близько 20 метрів і пишну крону діаметром близько 16 метрів. Каплиця Діви Марії у нього всередині має довжину 1,75 метра, ширину 1,17 метра і близько 2,3 метра висоти. Над основним приміщенням розміщена каплиця Відлюдника, в яку можна піднятись гвинтовими сходами, що обвивають стовбур ззовні. Колись на вершині була ще й невеличка дзвіниця, яка, на жаль, не збереглась до наших днів.

Ідея розмістити тут каплицю належить місцевому абату Де Труа, настоятелю церковної парафії, який жив тут у 17 сторіччі. Разом з іншим священником, отцем Фате Дю Серко, він збудував обидві кімнати. А причина полягала в тому, що це дерево можна вважати справжнім дивом.

Така велика порожнина в дубі утворилася після удару блискавки, що розколола дерево і випалила його із середини. Проте на диво, дуб ожив, став рости далі та вкриватися густою зеленню.

Нині дуб-каплиця має статус історичної пам’ятки й охороняється, а також час від часу реставрується. Зокрема, тріщини в корі тепер закладені рудою черепицею, а стовбур закріплений металевими розпірками. Дуб-каплиця – дуже популярне у туристів місце – за рік його відвідує близько 40 тисяч людей.

ВСІ НОВИНИ