ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Нове дослідження виявило здатність дерев запобігати передачі вірусів

Наукове дослідження в Університеті Ювяскюля (Фінляндія) проливає нове світло на здатність деревних порід запобігати передачі вірусів.

«Ми виявили, що різні породи дерев, такі як сосна, ялина, береза, дуб, евкаліпт і вільха, від природи мають противірусну активність широкого спектру дії», – говорить дослідниця Сайлі Шрофф у прес-релізі Університету Ювяскюля, Фінляндія.

Віруси передаються через прямий або тісний контакт, а також через забруднені поверхні. Згідно з прес-релізом, противірусний ефект деревини частково пояснюється її здатністю зв’язувати вірус з поверхнею та екстрактивними речовинами, що містяться в деревині.

Шрофф також зазначає, що здатність послаблювати віруси залежить від породи дерева. Згідно з медичним журналом Duodecim, до оболонкових вірусів належать, наприклад, віруси герпесу та коронавірусу. До безоболонкових вірусів належать вірус поліомієліту та аденовірус, який викликає очні інфекції, шлункові розлади та грип.

У своїй докторській дисертації Шрофф виявила, що найшвидше протистояти коронавірусу можуть сосна, ялина, береза та вільха.

Шрофф також виявила, що хвойна смола, нанесена на пластикову поверхню, швидко послаблює інфекційність людського коронавірусу (OC43 і SARS-CoV2). Ефект хвойної смоли ґрунтується на тому, що вона активно витісняла синтетичну смолу з пластику і знищувала інфекційність вірусу навіть після зв’язування з клітиною-хазяїном.

Шрофф також вивчала тривалість часу, протягом якого віруси могли зберігатися на найбільш поширених поверхнях, з якими ми стикаємося щодня, таких як деревина або пластик. Хімічний вплив різних порід дерев на віруси вивчався у співпраці з дослідниками з Університету Східної Фінляндії.

Шрофф також помітила, що поліфеноли, які містяться в деревині, запобігають передачі вірусів. Поліфеноли – це речовини, які природним чином виробляються рослинами. Вони захищають рослину, наприклад, від шкідливого ультрафіолетового випромінювання та різних патогенних мікроорганізмів.

Шрофф зазначає, що дезінфекція поверхонь все ще залишається ефективним методом боротьби з вірусами, хоча це може бути трудомістким, тривалим, дорогим і шкідливим для навколишнього середовища.

«Пандемія CoVID-19 все ще триває, тому важливо продовжувати пошук нових способів стримування вірусу та запобігання спалахам у громадах», – каже Шрофф.

Джерело: forest.fi

ВСІ НОВИНИ