24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Огляд глобального стану лісової галузі

Зростання світової лісової галузі залежить від попиту на деревну продукцію, пише португальське видання VIA News. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), попит на деревину стимулює інвестиції в лісовій галузі.
Світова лісова промисловість має чотири основні категорії попиту: ринки лісоматеріалів, ринки целюлози, ринки пиломатеріалів та ринки біомаси.

Показники світового ринку пиломатеріалів були неоднаковими для різних країн. Канада та США (Північна Америка) домінували в галузі як найбільші експортери пелет. З іншого боку, Великобританія залишається найбільшим імпортером пелет. У 2018 році Великобританія імпортувала 36% усього світового постачання пелет.

Які країни лідирують в управлінні лісами та торгівлі лісовою продукцією?

Американський регіон має найбільший відсоток лісового покриву у світі. За даними Statista, 42,6% Північної та Центральної Америки вкрито первинними лісами. Недарма, США та Канада є одними з найбільших гравців у лісовій галузі. У США сектор виробництва паперу мав кращі результати, ніж сектор деревообробки у 2018 році. Зокрема, вартість сировини для виробництва паперу у 2018 році становила понад 181 мільярд доларів. Для порівняння, поставки деревини коштували трохи більше 102 мільярдів доларів.

Канада – інша країна, де галузь лісового господарства є найбільшим внеском у ВВП. У 2016 році Канада була найбільшим у світі експортером лісової продукції, заробляючи загалом 17,2 млрд доларів. Зокрема, більша частина продукції надійшла до Великобританії, що була найбільшим світовим імпортером. В основному Канада виробляє пиломатеріали, кругляк, папір і картон, деревну целюлозу та панелі на основі деревини.

Основні сектори деревообробній галузі

Паперовий сектор є найбільшим у світовій деревообробній галузі. Найбільші світові компанії у галузі лісового господарства зосереджуються на виробництві паперу. За інформацією Statista, фінська компанія UPM Kymmene – це найбільша лісовиробнича й паперова компанія у світі. Компанія мала 18,62 мільярда доларів ринкової капіталізації станом на 2018 рік. Іншими великими компаніями в цьому секторі є Міжнародна паперова компанія США, базована в Канаді Brookfield Infrastructure та фінська Stora Enso.

Інші сектори лісової промисловості включають деревину та целюлозу. У США деревина є другою за важливістю галуззю після паперу. Основні гравці в лісовій галузі США включають Boise Cascade, North Pacific Group, and Newark Group.

Промислові перспективи

Майбутні показники світової лісової галузі будуть і надалі нерівномірними. Це пояснюється різним попитом у розрізі секторів. Наприклад, попит на деревину зростатиме слідом за зростанням кількості населення. До 2030 року населення планети може досягнути 8,2 мільярда осіб, отже більше деревини піде на обслуговування різних потреб цих людей. Крім того, постійне розширення світової економіки означає, що попит на лісопродукцію, таку як панелі з деревини, зросте.

Джерело: via.news

ВСІ НОВИНИ