ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ

Парламент вдвічі збільшив штраф за незаконну вирубку лісу

Депутати також знизили поріг для настання кримінальної відповідальності за контрабанду

Верховна Рада збільшила штраф для громадян за незаконну вирубку та пошкодження лісових культур із 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 30-60.

За прийняття за основу і в цілому законопроекту №10201-1 проголосував 241 депутат при мінімально необхідних 226.

Під порушеннями мається на увазі незаконна вирубка і пошкодження дерев або чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення.

Штраф для посадових осіб збільшується із 75-150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 150-300. При повторному порушенні буде стягуватися штраф у розмірі 60-90 неоподатковуваних мінімумів, з посадових осіб – 600-900.

Законом також передбачено посилення адміністративної відповідальності за порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини. Тепер дане порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 6-14 мінімумів, на посадових осіб – 10-16 замість 3-7 мінімумів і 5-8 мінімумів відповідно.

Крім того, депутати зменшили вартість необроблених лісоматеріалів, яка підпадає під незаконне переміщення у великому розмірі лісоматеріалів через кордон, що карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Так, кримінальна відповідальність настає після незаконного переміщення лісу, вартість якого перевищує в 18 і більше разів неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У попередній редакції Кримінального кодексу кримінальна відповідальність наступала після переміщення лісу вартістю, перевищує неоподатковуваний мінімум в 1 тис. разів і більше.

ВСІ НОВИНИ