UrbanBeta – це архітектурна студія, яка розробляє концепції будівель та інструменти для зведення приміщень, які можна трансформувати. Компанія створила BetaPort – будівельну систему, що працює на базі штучного інтелекту, і передбачає зведення будівель на основі набору деталей.
Програмне забезпечення BetaPort створює будівельну систему на вимогу: низку цифрових макетів і документацію для технічної інтеграції блоків. Після прибуття на місце всі елементи легко збираються, керуючись цифровими інструкціями для всієї будівлі.
Усі будівельні блоки системи постачаються разом із паспортами матеріалів і передбачають з’єднання, які можна збирати й розбирати багато разів. Це забезпечує більш тривалі цикли використання матеріалів.
Блоки модульних систем BetaPort існують у чотирьох розмірах – XS, S, M і L – які відповідають різноманітним функціональним потребам майбутніх мешканців. Залежно від простору, якого потребує кожен проєкт, конструкція може грати з наступними форматами: «Parklet/Chargins» від 5 кв. м, «Pop-Up» від 50 кв. м, «Smart Hub» від 100 кв. м і «Mixed Use» від 1000 кв. м. При цьому всередині кожного плану простір можна організувати різними способами. Отже, така модель забезпечує гнучкість і можливість реагувати на зміну потреб, і відповідно до них змінювати функції будівлі. Тобто, дизайн таких будинків може розвиватися з часом і адаптуватися до мінливих потреб.
На основі своєї концепції BetaPort створила проєкт для аеропорту Тіролю (Австрія): приміщення має модульну стратегію, яка дозволяє зробити будівлю «гнучкою», і здатною адаптуватись до майбутніх змін. Дизайн аеропорту відсилає до традиційних народних тірольських будівельних технік.
Джерело: archdaily.com