ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Перший дерев’яний супутник LignoSat зроблять із магнолії

Магнолія, імовірно, буде використовуватися для виготовлення LignoSat – потенційно першого дерев’яного супутника у космосі.

Магнолія була одним із трьох видів деревини, які піддавали впливу жорсткого космічного вакууму Міжнародної космічної станції (МКС) у рамках дослідницького проекту під керівництвом Кіотського університету. Незважаючи на екстремальне середовище космічного простору, що включає значні зміни температури та вплив інтенсивних космічних променів і небезпечних сонячних частинок протягом 10 місяців, випробування підтвердили відсутність розкладання чи деформацій, таких як розтріскування, викривлення, лущення або пошкодження поверхні.

Серед потенційних переваг використання деревини в космічних апаратах, фахівці називають екологічність, простоту виробництва та можливість утилізації після закінчення терміну експлуатації супутника.

Дослідники Кіотського університету заявили, що вони віддають перевагу використанню магнолії як основного виду сировини для LignoSat через її відносно високу стабільність розмірів і загальну міцність. Очікується, що LignoSat буде запущений у 2024 році спільно NASA та JAXA (японським космічним агентством).

Принаймні ще одна дослідницька група змагається за те, щоб першою запустити в космос нано-дерев’яний супутник. WISA Woodsat, розроблений у Фінляндії з використанням спеціально обробленої березової фанери, спочатку планували запустити у кінці 2021 року. Запуск із Нової Зеландії було відкладено через відмову Міжнародного союзу радіоаматорів дозволити Woodsat використовувати радіоаматорські частоти.

Надії команди WISA Woodsat на запуск у 2022 році так і не виправдалися. У дописі від квітня 2022 року на веб-сайті Woodsat зазначено: «Через рік після оприлюднення нашого проекту: тепер готовий і чекає».

Джерело: woodworkingnetwork.com

ВСІ НОВИНИ