вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Підсумки та прогнози європейського ринку деревостружкових плит

Європейська плитна асоціація (European Board Association) представила річний звіт щодо європейського ринку деревних плит за 2021-2022 роки. Загальний обсяг виробництва деревних плит у Європі у 2021 році сягнув 63,7 млн м3, що на 10% більше ніж роком раніше. У 2020 році порівняно з 2019 роком загальний випуск деревних плит зріс на 7,6%. Порівняно з 2019 роком, у 2021 році зросло виробництво різних видів штучних плит. Серед них виробництво ДСП досягло 34 млн. м3 (зростання на 12%); виробництво ДВП середньої щільності досягло 12,9 млн. м3 (зростання на 7,6%); виробництво орієнтовано-стружкових плит досягло 7,2 млн м3 (зростання на 2%); виробництво легковагих ДВП досягло 5,6 млн м3 (зростання на 12,6%); виробництво фанери досягло 3,2 млн м3 (зростання на 12,2%).

Високий попит на орієнтовано-стружкові плити з 2019 по 2021 рік головним чином підтримувався ринками Китаю та Західної Європи. У 2021 році відновленню попиту на МДФ у Східній Європі сприяла Туреччина (збільшення на 500 000 м3).

Говорячи про перспективи ринку, Європейська плитна асоціація очікує скорочення попиту у 2023 році. Значною мірою воно буде спричинене російсько-українською війною і похідними економічними санкціями. Через них, багато країн будуть більш схильні спалювати деревину для отримання енергії, таким чином конкуруючи з деревообробною промисловістю за деревну сировину. Очікується також, що в Україні дефіцит деревини та нестабільність постачання хімічної сировини ускладнять роботу фабрик і нормальний процес виробництва.

Під впливом спаду будівельної діяльності попит на орієнтовано-стружкові плити в Західній Європі скоротиться, а в Східній Європі спостерігатиметься різкий спад. Дефіцит березової фанери та обмежений потенціал альтернативних порід дерев буде перешкоджати розвитку попиту на фанеру. Загалом існує багато невизначеностей у короткостроковій перспективі, які випробовують як попит, так і пропозицію. Але в середньостроковій та довгостроковій перспективі промисловість штучних плит стане ще сильнішою після виходу з рецесії.

Постачання деревини в деревообробній промисловості зіткнеться з різними проблемами, а енергетична трансформація створила конкуренцію за деревину в енергетичній промисловості. У той же час нові галузі промисловості, такі як паливо з біомаси та хімікати з біомаси, також потребують деревини. Очікується, що попит на штучну дошку знизиться у 2023 році, але він почне відновлюватися у таких сферах, як будівництво та меблі.

Джерело: globalwood.org

ВСІ НОВИНИ