24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Підсумки та прогнози європейського ринку деревостружкових плит

Європейська плитна асоціація (European Board Association) представила річний звіт щодо європейського ринку деревних плит за 2021-2022 роки. Загальний обсяг виробництва деревних плит у Європі у 2021 році сягнув 63,7 млн м3, що на 10% більше ніж роком раніше. У 2020 році порівняно з 2019 роком загальний випуск деревних плит зріс на 7,6%. Порівняно з 2019 роком, у 2021 році зросло виробництво різних видів штучних плит. Серед них виробництво ДСП досягло 34 млн. м3 (зростання на 12%); виробництво ДВП середньої щільності досягло 12,9 млн. м3 (зростання на 7,6%); виробництво орієнтовано-стружкових плит досягло 7,2 млн м3 (зростання на 2%); виробництво легковагих ДВП досягло 5,6 млн м3 (зростання на 12,6%); виробництво фанери досягло 3,2 млн м3 (зростання на 12,2%).

Високий попит на орієнтовано-стружкові плити з 2019 по 2021 рік головним чином підтримувався ринками Китаю та Західної Європи. У 2021 році відновленню попиту на МДФ у Східній Європі сприяла Туреччина (збільшення на 500 000 м3).

Говорячи про перспективи ринку, Європейська плитна асоціація очікує скорочення попиту у 2023 році. Значною мірою воно буде спричинене російсько-українською війною і похідними економічними санкціями. Через них, багато країн будуть більш схильні спалювати деревину для отримання енергії, таким чином конкуруючи з деревообробною промисловістю за деревну сировину. Очікується також, що в Україні дефіцит деревини та нестабільність постачання хімічної сировини ускладнять роботу фабрик і нормальний процес виробництва.

Під впливом спаду будівельної діяльності попит на орієнтовано-стружкові плити в Західній Європі скоротиться, а в Східній Європі спостерігатиметься різкий спад. Дефіцит березової фанери та обмежений потенціал альтернативних порід дерев буде перешкоджати розвитку попиту на фанеру. Загалом існує багато невизначеностей у короткостроковій перспективі, які випробовують як попит, так і пропозицію. Але в середньостроковій та довгостроковій перспективі промисловість штучних плит стане ще сильнішою після виходу з рецесії.

Постачання деревини в деревообробній промисловості зіткнеться з різними проблемами, а енергетична трансформація створила конкуренцію за деревину в енергетичній промисловості. У той же час нові галузі промисловості, такі як паливо з біомаси та хімікати з біомаси, також потребують деревини. Очікується, що попит на штучну дошку знизиться у 2023 році, але він почне відновлюватися у таких сферах, як будівництво та меблі.

Джерело: globalwood.org

ВСІ НОВИНИ