ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Плодові дерева як джерело промислової деревини

Фруктові дерева ми звикли сприймати в першу чергу як джерело корисних плодів. Проте нам стало цікаво розібратися, які з плодових можуть бути іще й гарним джерелом деревини. Деякі з них гарно піддаються обробці, інші – просто дуже незвично виглядають.

Яблуня. Одне з найпоширеніших плодових дерев у світі. Має тверду й важку деревину, яку використовують для музичних інструментів і меблів, а у давнину – іще й для посуду.

Груша. Деревина має м’яку текстуру, добре піддається вигинанню, шліфуванню й фарбуванню. Деревина і шпон груші широко використовується у виробництві меблів.

Слива. Має найміцнішу й найтвердішу деревину серед плодових дерев. Водночас схильна до висихання і розтріскування. Використовується у процесі виробництва музичних інструментів та більярдних київ.

Черешня. Добре піддається обробці різальним інструментом, після фінішного шліфує добре набуває глянцю. Використовується для виробництва струганого шпону, паркету, дрібних сувенірних виробів.

Абрикос. Добре піддається обробці токарними інструментами й використовується для виготовлення музичних інструментів, сувенірів, скриньок і різних дверей.

Айва. Тверда й міцна деревина, що добре піддається обробці різальними інструментами та шліфуванню. Часто застосовується для виготовлення держаків для ножів та дерев’яних статуеток.

Персик. Використовується для декорування салонів автомобілів та виробництва струганого шпону.

Хурма. Деревина важка й твердіша ніж у дуба. Має високий рівень стійкості до вологи, ураження шкідниками чи гниття. З неї виготовляють ткацькі верстати, меблі, спортивне приладдя та шпон для декорування інтер’єрів.

Кизил. Має тверду й міцну деревину високої в’язкості, погано розколюється, проте добре полірується і клеїться. Використовується у процесі виробництва спортивного інвентарю, тенісних ракеток і стріл для професійних спортивних змагань.

Фісташка. Має тверду й міцну деревину, маслянисту на дотик. Погано розколюється, проте добре клеїться і гарно сприймає лакофарбові матеріали. Завдяки барвистим відтінкам, використовується для інкрустації меблів і створення художнього паркету.

Лимон. Дуже щільна і цупка деревина з привабливою текстурою і високим вмістом ефірних олій. Має охристо-жовтий колір, який після лакування набуває бурштинового відтінку. Застосовується у декоруванні приміщень.

ВСІ НОВИНИ