ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Президент підписав закон про національну інвентаризацію лісів

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів» № 643-ІХ, який Верховна Рада прийняла 2 червня. Про це йдеться в повідомленні на сайті президента.
Закон передбачає створення в Україні нової системи збору обґрунтованих даних про лісовий фонд з метою подальшого планування, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу лісів тощо.

Після прийняття закону Кабінет міністрів розробить і затвердить два документи: Порядок організації та проведення Національної інвентаризації лісів України; Інструкцію з проведення Національної інвентаризації лісів України.

Відомості, отримані за результатами проведення національної інвентаризації лісів, будуть вноситися до державного земельного кадастру.

«Саме завдяки національній інвентаризації лісів ми отримаємо повну та оновлену інформацію про фактичну лісистість держави, запас деревини в лісах та її технічну придатність. Також можна буде зайти на сайт національної інвентаризації лісів та відстежувати зміни в рості дерев на певній інвентаризаційній ділянці, оцінити стан лісів загалом в Україні», – повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Держлісагентство володіє інформацією лише стосовно 73% українських лісів. Інші 27% знаходяться у підпорядкуванні різних органів влади, комунальній власності. Востаннє облік лісів у повному обсязі проводили у 1996 році, а поняття НІЛ взагалі нове для України. Нині актуальної інформації про ліси України немає. При цьому процедура ведення державного лісового кадастру та обліку лісів на основі узагальнення даних лісовпорядкування не дає змоги отримати статистично достовірні оцінки показників.

Очікується, що в ході інвентаризації фахівці проведуть обстеження на місцевості 18 тисяч лісових інвентаризаційних ділянок. Таким чином, буде отримана достовірна оцінка загальних запасів лісових насаджень.

Джерело: dt.ua, dklg.kmu.gov.ua

ВСІ НОВИНИ