24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Президент України підписав указ про збереження лісів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», мета якого – збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидія незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини
В документі також надано доручення Кабінету Міністрів України підготувати та винести на розгляд Верховної Ради України законопроект, в якому передбачити:
– запровадження порядку реалізації деревини на конкурсних засадах;
– створення системи контролю та відстеження обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини;
– встановлення адміністративної та кримінальної відповідальності за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації до єдиної державної системи електронного обліку деревини.
Указом також доручається визначити порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних необроблених лісоматеріалів, а також контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів, передбачений статтею 4 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», у тому числі шляхом запровадження електронного обліку деревини.
Окрім того, доручено запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини державними підприємствами, що входять до сфери управління Міністерства оборони України, а також забезпечити оприлюднення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади щомісячних звітів про стан запровадження та функціонування такого електронного обліку.
Раніше статтею 4 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» було встановлено обмеження внутрішнього споживання вітчизняних необроблених лісоматеріалів у розмірі 25 мільйонів кубічних метрів на рік. Моніторинг внутрішнього споживання та контроль за неперевищенням визначеного обсягу здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Нагадаємо, лісогосподарськими підприємствами, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, запроваджено 100-відсотковий облік усієї заготовленої та реалізованої деревини у Cистемі електронного обліку деревини (ЕОД). Це 73% всіх лісів України. Доступ до електронного обліку надано Національній поліції та Службі безпеки України і вони можуть в режимі реального часу контролювати, як відбувається заготівля деревини по кожному об’єкту. Однак, ще залишається «чорна діра» у 27%, де не відбувається маркування бирками деревини.

Джерело: dklg.kmu.gov.ua

ВСІ НОВИНИ