ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Проєкт Seedballs незвичним способом відтворює ліси у Кенії

Ліси ростуть на усіх континентах планети, де мешкає людина. Африка – не виняток. Тут ми знайшли доволі екзотичний спосіб боротьби зі знелісненням, який цілком відповідає специфічному клімату. Зокрема, мова йде про Кенію, де втілюють проєкт Seedballs.

Щороку в цій країні зрізують 5,6 мільйона дерев і кущів, при тому, що лісами вкриті лише доволі незначні 7,4% території. Для місцевого населення ліси слугують джерелом добування їжі, будівельних матеріалів і палива. З іншого боку, знищення насаджень перетворює кенійські землі на пустелі під впливом вітрів та ерозії ґрунтів. Ініціатива Seedballs запропонувала своє рішення для такої проблеми, знайшовши спосіб висаджувати нові дерева практично без зусиль.

Seedballs – в перекладі з англійської «насіннєві кульки» – це округлі грудочки, які містять одну насінину дерева, вкриту оболонкою з поживних речовин і вугілля. Зовнішній шар захищає насіння від комах і тварин, проте доволі легко розмивається дощем, дозволяючи насінню проростати.

Відтворення лісів в рамках проєкту роблять методами засівання із землі або з повітря здебільшого на пустельних або недоступних територіях. За достатньої кількості вологи і сонця, відсутності значних загроз від навколишньої флори і фауни, безплідна земля утворює нові насадження вже протягом місяця.

За словами авторів Seedballs, їхню технологію можна застосовувати в будь-яких регіонах, де існує рослинність. Таким чином, можна оживляти території, спустошені діяльністю людини. При цьому насіння буде захищене від поїдання тваринами, птахами і комахами, та зможе спокійно дочекатися сприятливих умов у вигляді дощу.

Виробничими процесами в проєкті Seedballs займаються дві місцеві Кенійські компанії, які ведуть діяльність із перероблення відходів на вугілля й паливні брикети.

Джерело: seedballskenya.com

ВСІ НОВИНИ