Студент університету Іллінойсу Гейб Тавас (Gabe Tavas) винайшов альтернативу деревині, яку назвав Pyrus. Він отримав новітній матеріал із бактеріальної целюлози, що виникає у процесі виробництва чайного гриба комбуча.
Листки бактеріальної целюлози дрібнять до однорідної консистенції й поміщують у гель. Після висихання, гель твердне, а потім додатково поміщається під механічний прес. В результаті отримують рівний лист деревоподібного матеріалу. Опісля його можна шліфувати, різати та вкривати лаком, як звичайний деревний матеріал.
Своє відкриття студент зробив у власному гуртожитку, а зараз до нього приєдналася команда однодумців. Створюючи альтернативу дереву, Гейб Тавас мав на меті запобігти знищенню лісів, зокрема джунглів амазонки.
«Завдяки Pyrus, ми зможемо припинити зрізання дерев. Його кінцеве завдання – стати сировиною для вишуканих і дорогих дерев’яних виробів, які слугують основним драйвером знеліснення», – каже Гейб Тавас.
За словами розробника, головна відмінність Pyrus від інших замінників дерева у тому, що для нього не потрібна тирса.
За останній рік Тавас виготовив 74 зразки Pyrus у різних кольорах і текстурах. Матеріал тестували на деревообробних верстатах і виставляли в магазинах, де він отримав схвальні відгуки.
У майбутньому, як сподівається розробник, Pyrus стане матеріалом для 3D друку.
Джерело: woodworkingnetwork.com