24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Pyrus – деревоподібний матеріал із комбучі

Студент університету Іллінойсу Гейб Тавас (Gabe Tavas) винайшов альтернативу деревині, яку назвав Pyrus. Він отримав новітній матеріал із бактеріальної целюлози, що виникає у процесі виробництва чайного гриба комбуча.

Листки бактеріальної целюлози дрібнять до однорідної консистенції й поміщують у гель. Після висихання, гель твердне, а потім додатково поміщається під механічний прес. В результаті отримують рівний лист деревоподібного матеріалу. Опісля його можна шліфувати, різати та вкривати лаком, як звичайний деревний матеріал.

Своє відкриття студент зробив у власному гуртожитку, а зараз до нього приєдналася команда однодумців. Створюючи альтернативу дереву, Гейб Тавас мав на меті запобігти знищенню лісів, зокрема джунглів амазонки.

«Завдяки Pyrus, ми зможемо припинити зрізання дерев. Його кінцеве завдання – стати сировиною для вишуканих і дорогих дерев’яних виробів, які слугують основним драйвером знеліснення», – каже Гейб Тавас.

За словами розробника, головна відмінність Pyrus від інших замінників дерева у тому, що для нього не потрібна тирса.
За останній рік Тавас виготовив 74 зразки Pyrus у різних кольорах і текстурах. Матеріал тестували на деревообробних верстатах і виставляли в магазинах, де він отримав схвальні відгуки.

У майбутньому, як сподівається розробник, Pyrus стане матеріалом для 3D друку.

Джерело: woodworkingnetwork.com

ВСІ НОВИНИ