ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Реформа лісового господарства: що передбачає створення єдиного ДП Ліси України

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка передбачає реформування лісової галузі.

Замість 24 обласних управлінь Держлісагентства утворюються дев’ять регіональних офісів лісового та мисливського господарства. 158 лісогосподарських підприємств зливаються в єдине державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України». Про це пише Держлісагентство на своїй Facebook сторінці.

У подальшому структура «Лісів України» має складатись з трьох рівнів: місцеві філії, регіональні офіси, центральний офіс. Нове підприємство сконцентрується на плануванні, координації та контролі якості робіт. Для виконання робіт на конкурсній основі будуть залучатись зовнішні підрядники.

«Управлінська модель, що створюється, повністю відповідає європейській практиці – досвіду країн Балтики, Польщі та багатьох інших. Єдина компанія досягає кращих економічних результатів, ефективніше залучає інвестиції та запроваджує нові технології. Бізнес-процеси у єдиній компанії більш прозорі та стандартизовані. Єдина компанія з централізованим управлінням більш керована, що важливо як під час війни, так у період післявоєнної відбудови економіки», – пояснює Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Таким чином, в Україні, як і у більшості європейських країн, формується модель з двома незалежними вертикалями управління лісами. ДП «Ліси України» господарює, регіональні управління агентства впроваджують державну політику і контролюють діяльність лісокористувачів – як державних, так і всіх інших. Центральний офіс Держлісагентства координує взаємодію обидвох вертикалей управління. Адже під час трансформації системи дуже важливо зберігати її керованість.

При цьому ліси залишатимуться державними. У постанові КМУ прописано, що приватизація лісів ДП «Ліси України» і ПАТ заборонена відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Реформа буде супроводжуватись цифровою трансформацією. Це процес вже триває, щоб система управління державними лісами була повністю діджиталізована.

Джерело: facebook.com/forestUKR

ВСІ НОВИНИ