24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Ринок Австрії: деревина – нове золото

Згідно з новим звітом про ринок деревини, цього року в Австрійській федеральній землі Бургенланд ціни на дрова зросли на 36%, а на будівельну та промислову деревину – до 26%.

Новий звіт про ринок деревини від Сільськогосподарської палати цього року читали ретельно як ніколи. Адже враховуючи різке зростання цін на газ, багато домогосподарств планують використовувати дрова як альтернативне джерело тепла в опалювальний сезон.

Це призвело до значного зростання цін: у випадку енергетичної деревини (тобто деревини, призначеної для опалення), цільні колоди коштували 95 євро у червні та липні цього року, що на 36% більше, ніж у 2021 році. Для колотих дров це навіть 105 євро (+24%).

Ціни в Бургенланді – найдорожчі в країні. У Нижній Австрії та Штирії колоди дешевші на 21% і 14%, колоті дрова – на 17% і 7%. Колоди дорожчі лише в Зальцбурзі та Форарльберзі, тоді як колоті дрова там дешевші.

Також спостерігається зростання вартості ділової деревини на 17-24%, будівельної – на 8-14% залежно від класу якості.

«Військові дії в Україні впливають на ринок деревини. В Австрії ми також імпортуємо деревину із сусідніх країн, зараз через війну експортери деревини з ЄС, такі як Чеська Республіка, експортують менше, оскільки очікується, що їхній власний попит там також різко зросте. У нас завжди було багато деревини з Австрії, і тепер ми знову змушені більше покладатися на неї», – пояснює Томас Єстль, керуючий директор Торгово-промислової палати.

«Ми можемо задовольнити попит, але зокрема дрова неможливо доставити за одну ніч, тому що вони потребують річної фази сушіння. Наші компанії вже працюють над такими рішеннями, як відкриття резервів і перехід на інші породи деревини, крім бука та дуба», – говорить Єстль.

Джерело: bvz.at

ВСІ НОВИНИ