ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Роботи-собаки Boston Dynamics зможуть працювати в лісі

Дефіцит робочої сили, який спостерігається в лісовому секторі, може пришвидшити автоматизацію, каже професор Калле Кярхя зі Школи лісових наук Університету Східної Фінляндії. Кярхя спеціалізується на лісових технологіях, зокрема на цифровізації лісогосподарських операцій і логістики.

Теоретично роботи могли б навіть замінити лісівничих, які перевіряють ліс і визначають ділянки, призначені для рубок. Під час візиту до Швеції Кярхя тестував робота-собаку, розробленого американською компанією Boston Dynamics. Теоретично, за умови відповідного оснащення датчиками, такого робота можна відправляти в ліс для збору даних. Він також теоретично зможе планувати та розмічати ділянки під висаджування або рубки лісу.

Головним недоліком є висока ціна. Робот-собака коштує 100 000 доларів США (91 500 євро), а щоб він міг стежити за лісами, йому потрібно встановити додаткове обладнання вартістю щонайменше 50 000 доларів (45 800 євро). Та й пересування в лісовій місцевості створює багато проблем.

«Собака-робот все ще має певні проблеми з пересуванням. Я б сказав, що протягом наступних кількох років ми покладатимемося на людей, – каже Кярхя. – Завдяки більшій деталізації даних лазерного сканування та даних про лісові ресурси, зібраних за допомогою безпілотників, уже зараз є менше потреби у фактичних відвідуваннях лісу, і ця тенденція збережеться найближчим часом».

Джерело: forest.fi

ВСІ НОВИНИ