24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Шпиль Нотр-Даму відбудують 200-літніми дубами

На відновлення шпиля собору Паризької Богоматері, частково зруйнованого внаслідок пожежі в 2019 році, піде до 1 тисячі дубів віком від 150 до 200 років.

За обіцянками президента Франції Еммануеля Макрона, 850-річний собор, в тому числі його 96-метровий шпиль, буде повністю відреставрований до 2024 року.

Шпиль – один із найскладніших для відновлення елементів архітектурної пам’ятки. Одразу після пожежі Макрон повідомив, що той буде замінений сучасним аналогом. Однак у липні 2020 року президент зазначив, що шпиль все-таки буде реставровано в точній відповідності з його «попередником» 1859 року.

Дерева, які підуть на відновлення шпиля, мають бути від 50 до 90 сантиметрів в діаметрі і від 8 до 14 метрів у висоту. Їх необхідно зрубати до кінця березня, поки сік не піднявся вгору деревом, інакше деревина буде занадто вологою. Перед тим, як нарізати їх на балки, стовбурам дадуть просохнути – на це піде до 18 місяців.

«Йдеться про давню лісову спадщину – не про 20-річні дерева, а про дуже старі, включаючи насадження, з яких королі минулих днів наказували будувати кораблі, щоб забезпечити велич французького флоту. Водночас, залишаючи інші дерева рости впродовж ще тривалого часу, ми також висаджуємо нові, щоб майбутні покоління могли створювати з них власні неперевершені роботи», – сказала в коментарі виданню Le Parisien заступниця директора Національного управління лісів Домініка де Вільбон.

15 квітня 2019 року в соборі Нотр-Дам в Парижі спалахнула пожежа, внаслідок якої впали шпиль і дах одного з головних символів Франції, який почали зводити ще в XII столітті.

Як заявляв настоятель собору Патрік Шові, Нотр-Дам настільки крихкий, що ймовірність зберегти його конструкцію повністю становить лише 50%.

Джерело: budport.com.ua

ВСІ НОВИНИ