24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Стартапи прагнуть замінити лігніном продукти нафтохімії

Переробний завод Futurity у Новій Зеландії розпочинає комерційний проєкт вартістю 1,5 мільйона новозеландських доларів для перетворення побічних продуктів деревини на цінні хімікати. Компаніє має намір зробити комерційно виправданою європейську технологію перетворення відходів лігніну на замінник традиційних матеріалів на основі викопного палива – для автомобільної та будівельної промисловості, виробництва електроніки.

Наразі у Новій Зеландії уже працює компанія Prospectors, яка розвиває ензимну технологію, запозичену у фінської компанії MetGen Oy. Prospectors працює у пілотному масштабі, і наразі про комерціалізацію не йдеться. Ця технологія розбиває лігнін на різні розміри, які потім розділяються фільтрувальними блоками на три розміри з різними властивостями.

Ключовим ринком, який прагнуть охопити стартапи, є фенольні смоли, які використовують як клей у виробництві фанери, МДФ та інших виробів з деревини, а також в електроніці, напівпровідниках і гальмівних колодках. Іншим ринком є «поліольний компонент» пінополіуретану, який використовується в ізоляції, пакуванні, авіації тощо.

Третім ключовим ринком є пакування, де технології Futurity можуть замінити нафтохімічні проклеювачі в картоні, які забезпечують водостійкість і міцність. Коли компанія почала досліджувати ринки понад три роки тому, вона розглянула від 50 до 100 різних потенційних застосувань, перш ніж зупинитися на вищезазначених цілях після попередньої роботи.

У попередніх роботах, вартість яких до кінця цього року становитиме 3,5 мільйона новозеландських доларів, також розглядалося застосування целюлози, ще одного будівельного блоку деревини, але найбільший потенціал бачили в лігніні. Компанія хоче повернутися до виробництва целюлози та геміцелюлози, щоб мати змогу використовувати все дерево.

Очікується, що пілотні дослідження завершаться наступного року.

Джерело: newsroom.co.nz

ВСІ НОВИНИ