24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Stora Enso розробляє дерев’яні лопаті для вітрових турбін

Stora Enso та Voodin Blade Technology GmbH підписали угоду про партнерство щодо розробки дерев’яних лопатей для вітрових турбін. Таким чином, компанії прагнуть створити екологічно стійкі альтернативи для лопатей вітрових турбін і створювати конкурентоспроможний і надійний ланцюг поставок. Наприкінці минулого року партнери взялися за виробництво і встановлення 20-метрової лопаті для турбіни потужністю 0,5 МВт. Наступним кроком має стати створення 80-метрової лопаті.

Лопаті вітрової електростанції зазвичай виготовляються зі скловолокна та вуглецевого волокна, енергоємного невідновлюваного пластику, виготовленого з продуктів нафтохімії. Отже, десятки тисяч старих лопатей сьогодні потрапляють на смітник. Розробляючи їх з екологічно чистої деревини, Stora Enso та Voodin Blades можуть зробити лопаті легшими та зменшити загальну залежність від видобутку викопного палива.

«Вітроенергетика як ключовий рушій до вуглецевої нейтральності має стати на 100% стійкою та екологічно чистою. Завдяки встановленню 20-метрової лопаті ми відкриваємо шлях до більш сталого майбутнього. З часом ми почнемо розробляти та виготовляти лопаті для майбутніх багатомегаватних турбін», — сказав Йоахім Кнапп, інженер-механік та експерт з автоматизації Voodin Blades.

Stora Enso забезпечує на 100% екологічну деревину для нових лопатей. Перший 20-метровий зразок виготовляють із використанням LVL від Stora Enso, масивного дерев’яного виробу з високою несною здатністю, який легко підтримує великі обертові полотна. На відміну від сталі та бетону, LVL є відносно легким для транспортування на місце монтажу без важкого обладнання. Крім того, LVL є відновлюваним матеріалом з мінімальним викидом вуглецю. 20-метрову лопать встановлять на турбіні потужністю 0,5 мегават поблизу Варбурга, Німеччина.

Voodin Blades – це німецька стартап-компанія, яка розробляє стійкі лопаті ротора для вітрових турбін. Stora Enso є провідним світовим постачальником продукції з масивної деревини, включаючи LVL (ламінований брус), будівельний матеріал, придатний для будівництва вітрових електростанцій.

Джерело: woodworkingnetwork

ВСІ НОВИНИ