ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2023
КИЇВ, МВЦ

Stora Enso випустила фанеру з біологічною сполучною речовиною

Всесвітньо відома шведська компанія Stora Enso нещодавно презентувала нетоксичні конструкційні дошки й будівельні матеріали на основі NeoLigno. Їх компанія розробила спільно з компаніями RISE, IsoTimber та Moelven.

Незадовго до цього Stora Enso представила революційну сполучну речовину на основі лігніну – для виробництва ДСП та влаштування ізоляції.

NeoLigno – це матеріал на біологічній основі, створений з лігніну – органічного полімеру, який отримують з деревини. Він у першу чергу призначений для виробництва деревостружкових плит та ізоляції. Використання сполучних речовин на біологічній основі робить кінцевий продукт безпечнішим у виробництві та використанні, ще й без компромісів щодо якості.

Мета проєкту NeoLigno – створити будівельні матеріали, на 100% вільні від викопних речовин, аби зменшити викиди вуглецю в атмосферу. Серед учасників експерименту компанія Moelven виготовляє фанеру, IsoTimber виробляє будматеріали, в тому числі на основі деревної дошки.

Проєкт втілюється досі та на даному етапі фанеру й будівельні блоки на основі NeoLigno вже вдалося випустити в промислових масштабах. Наступним кроком буде масштабне тестування властивостей обох продуктів. Лабораторні випробування уже встановили, що NeoLigno здатен досягти та перевершити властивості традиційних сполучних речовин для деревостружкових плит. Це говорить про гарний комерційний потенціал проєкту.

«Фанера, виготовлена в лабораторії та у пілотних масштабах, продемонструвала гарні якості, що дозволяє розглядати NeoLigno як сполучник, здатний відповідати вимогам для будівельної фанери», – каже Магдалена Стерлі (Magdalena Sterley), експерт із клейових продуктів компанії RISE.

Джерело: woodandpanel.com

ВСІ НОВИНИ