27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ

Світовий ринок деревних пелет: сьогодення і прогнози

Компанія Knowledge Sourcing Intelligence представила масштабне дослідження світового ринку пелет за останні кілька років. У короткому огляді компанія наводить кілька ключових показників, які досить красномовно характеризують ситуацію.
Обсяг світового ринку деревних пелет у 2019 році оцінювався в 10,491 мільярда доларів США. Як прогнозують експерти він щороку зростатиме на 15% і до 2025 року сягне 23,6 мільярда доларів.

Деревні пелети служать відновлюваним джерелом енергії та виготовляються з відходів деревообробки. Завдяки тому, що практично кожен аспект щодо їх форми, вологості, енерговіддачі тощо досить чітко регулюється міжнародними правилами, деревні пелети стають стандартизованим продуктом масового вжитку. Тож і викликають інтерес інвесторів, зацікавлених у масштабних виробництвах. На користь пелет як продукту слугує також і той фактор, що їх можна застосовувати у різних категоріях ринків – від приватних домогосподарств до промислових підприємств.

У своєму дослідженні автори поділяють глобальний ринок на п’ять основних регіонів: Північну Америку, Південну Америку, Європу, Близький Схід, Африку та Азію. Найбільшим споживацьким ринком деревних пелет у 2019 році була Європа. За даними Міністерства сільського господарства США, за 2018 рік Європа використала приблизно 27,35 мільйона тонн пелет у порівнянні з 24,15 мільйона тонн роком раніше. За оцінками експертів, у 2019 році об’єм споживання пелет складав близько 30 мільйонів тонн, з яких 12,2 мільйона тонн імпортувалися з інших регіонів. За офіційними даними, у 2017 році в Європі налічувалося 656 пелетних заводів.

У розрізі країн лідером за споживанням у ЄС тривалий час лишається Великобританія (8 мільйонів тонн спожито у 2018 році). За нею слідують Італія (3,75 мільйона тонн), Данія (3,5 мільйона тонн), Німеччина (2,19 мільйона тонн) та Швеція (1,785 мільйона тонн).

Збільшує споживання пелет також і Північна Америка. Тут зростання попиту на паливні гранули живить цінова конкурентоздатність у порівнянні з газом та поява опалювальних систем з автоматичною подачею сипкого палива.
Зростання попиту на пелети в Азії як очікується буде відбуватись за рахунок ринків Китаю, Японії та Південної Кореї, де влада підтримує ідею переходу на відновлювані джерела енергетики.

Джерело: globenewswire.com

ВСІ НОВИНИ