27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ

Технології майбутнього: завдяки 5G ліс повідомлятиме про свій стан

Негативний вплив посухи та шкідників має вагомі наслідки для лісової екосистеми. Тому важливо знати, в якому стані перебувають дерева. У цьому зможе допомогти система раннього попередження, яка ґрунтується на технології 5G.

Дерева будуть оснащені датчиками, які зможуть попереджати про негативний вплив посухи або шкідників, повідомляти про небезпеку пожежі. Група дослідників з Університету прикладних наук Остфалії (Ostfalia Hochschule für angewandte Wissenschaften) зараз працює над такою системою раннього попередження, що базується на технологіях 5G.

У рамках прикладного проекту «Розумна країна» для округів Вольфенбюттель і Хельмштедт дослідники працюють над способами застосування технологій 5G для лісового сектору.

Сьогодні стан, життєздатність і планування лісів реєструються та контролюються із застосуванням різних методів. Наприклад, огляди, підрахунки, аерофотозйомка та польоти дронів. 5G пропонує нові можливості. За словами дослідницької групи, завдяки великому діапазону дії та низькому енергоспоживанню технологія дозволяє використовувати автономні датчики.

Ідея проста: кожне дерево, оснащене датчиком, повідомлятиме про свій стан у реальному часі: чи не занадто сухо, волого, чи немає ознак короїда і т. п.

Крім того, цю концепцію можна застосувати під час заготівлі деревини. Планується, що лісозаготівельні машини передаватимуть дані про доступну деревну сировину в режимі реального часу. Це дозволить лісогосподарським, лісопильним і торгівельним підприємствам коригувати заплановані обсяги заготівлі лісу для подальшої переробки у відповідності з фактичною якістю та розмірами деревини. Для цього вже передбачені експериментальні майданчики в деяких державних та приватних лісових господарствах.

Джерело: https://www.elektroniknet.de

ВСІ НОВИНИ