ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

У 2019 році Держлісагентство реалізувало 12,9 млн куб м круглого лісу

На початку березня голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький оголосив підсумки роботи відомства за 2019 рік.
Зокрема, було відтворено ліси на площі 42 тисячі га, з яких 2,2 тисячі га – нові ліси. Це більше ніж площа суцільних зрубів, яка скалала 40,1 тисячу га.

Обсяги всихання, зокрема через короїдів, зменшилися і становлять 270 тисяч га. Однак, з’явилася нова проблема – Держпродспоживслужбою підтверджена поява небезпечного карантинного виду смарагдової ясеневої вузькотілої златки, яка є шкідником та заселяє дерева ясеня без видимих ознак ослаблення, що прискорює їхнє відмирання. Уже введено карантин на території Біловодського лісомисливського господарства Луганської області. Зарегульованість вимог Санітарних правил в лісах України може призвести до швидкого розповсюдження цього шкідника та втрати ясеневих насаджень в Україні.

«Працюємо над цими питаннями вже зараз і скоро опублікуємо нові вимоги до проведення санітарних рубок – це важливо», – підкреслив Голова Держлісагентства.

Також Андрій Заблоцький поінформував, що загальний обсяг реалізації деревини у круглому вигляді становив 12,9 млн кубометрів, що на 0,75 млн кубометрів менше, ніж у 2018 році.

«На складах знаходилось більше одного мільйона кубометрів лісопродукції. Найбільше залишків – це дров’яна деревина, яка має обмежений попит, зокрема і через низку дій та заходів попередніх урядів, що обмежили можливість перевезення дров залізничним транспортом. Ця деревина псується на складах. За нашими підрахунками, це завдало близько одного мільярда гривень збитків. Ми докладаємо зусиль для зміни ситуації», – повідомив Голова Держлісагентства.

У відомстві також повідомили про суттєву збільшення обсягів незаконних рубок.
«Обсяги та збитки від незаконних рубок протягом 2019 року критично зросли до показника 118 тис. куб. метрів і 814,2 млн гривень, майже в 7 разів. Найбільше таких випадків на Херсонщині та Харківщині. Низка керівників лісогосподарських підприємств Харківщини вже звільнені за допущення та приховування великих обсягів незаконних рубок. Правоохоронні органи займаються питанням притягнення їх до відповідальності», – зазначив Голова Держлісагентства.

Джерело: dklg.kmu.gov.ua

ВСІ НОВИНИ