ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

У НУБіП говорять про гостру нестачу кадрів у деревообробній галузі

Трохи про особливості навчання на кафедрі технологій та дизайну виробів з деревини

Ви іноді міркуєте про те яким буде майбутнє галузі? Якими будуть вироби, технології їх виготовлення, і головне – якими мають бути фахівці майбутнього?

Ми, як люди, що відвідують виставки за кордоном, бачать стенди гігантів деревообробного й меблевого обладнання, уявляємо собі світ неймовірно високотехнологічний, цифровий, роботизований. А от в Україні думки про галузь і професію, схоже, недалеко пішли від уявлення про примітивну ручну працю…

Це говоримо не ми. На жаль, з такими міфами й досі доводиться стикатися викладачам! Нас, як організатора галузевої виставки, з профільними вишами єднає давня дружба. Отже, хочемо зробити власний внесок у популяризацію професії меблевика і деревообробника. Ми поговорили з Оленою Олексіївною Пінчевською, завідувачем Кафедри технологій та дизайну виробів з деревини Національного університету біоресурсів і природокористування. Розкажемо важливе про навчання.

Перше, що здивує людину з застарілими уявленнями про освіту – наскільки тісно тут, на факультеті, пов’язане навчання і реальний бізнес. Що два тижні для студентів проводять семінари справжні фахівці із провідних компаній галузі: Leuco, Blum, Технологічне бюро, Elio, Kleiberit. Вони навчають молодь працювати саме з тим обладнанням, матеріалами, які використовують на практиці сьогодні. Викладачі організовують відвідування обробних і виробничих підприємств, таких як Barlinek, Українська холдингова лісопильна компанія, Укршпон, ВКФ Вибір. Знову ж таки, відвідування виставок – невідіймана частина навчання. Нагадаємо, разом з НУБіП ми вперше провели проект з дуального навчання просто посеред експозиції Lisderevmash. Та навіть більше! За підтримки УАДО студенти побували і на Ligna у Німеччині!

Як розповідає нам Олена Олексіївна, більшість студентів факультету вже з 3-го курсу поєднує роботу і навчання, адже нестача кадрів в галузі дуже і дуже відчутна.

Вже давно час позбутися і міфу, що професія меблевика проста і виключно ручна. Та звісно ж ні! Сьогодні це престижна, інтелектуальна праця. Один з найбільших «дефіцитів» галузі сьогодні – це технологи й конструктори.

На ступінь бакалавра НУБіП має ліцензію на 50 місць на денну форму навчання, для тих хто вступає по закінченні середньої школи (4 роки), і 50 місць – на скорочену форму після коледжу. Тут же можна продовжити й навчання, аби здобути ступінь магістра.

І з побутом все також непогано – НУБіП має змогу надавати місця у гуртожитках всім студентам з інших міст. Для сильних і мужніх працює військова кафедра.

Дізнавайтесь про умови вступу: https://nubip.edu.ua/entrant

Читайте про кафедру: https://nubip.edu.ua/node/1163

Приєднуйтесь до їхньої Facebook спільноти: https://www.facebook.com/wood.nules

ВСІ НОВИНИ