24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

У Швеції навчилися робити тканину з деревини

Стартап TreeToTextile переробляє целюлозу в текстильне волокно

Шведський стартап TreeToTextile представив технологію отримання тканини з деревної сировини. Винайдений спосіб переробки целюлози для отримання текстильних волокон більш економічно вигідний та екологічно чистий, адже потребує використання значно меншої кількості хімікатів.

Автором нової технології є винахідник Ларс Стігсон, який раніше викладав у Лундському університеті в Швеції. В рамках стартапу він працював з 2014 року. Варто зазначити, що TreeToTextile є спільним підприємством компаній H&M group та Inter IKEA group, що вже красномовно свідчить про комерційний інтерес до технології. У грудні 2018 року до проекту приєдналася фінська компанія Stora Enso Oyj, яка займатиметься запуском дослідного заводу на базі власних виробничих потужностей.

Технологія із випуску текстилю з деревної сировини вже була протестована на пілотній лінії в Швеції. Тепер же автори проекту хочуть масштабувати виробництво. Учасники стартапу Inter IKEA group та H&M group планують використовувати такі тканини для випуску своєї продукції – з них будуть робити одяг і оббивку для меблів. Однак очікують, що в майбутньому технологія буде доступна для всієї індустрії.

Джерело: https://www.storaenso.com/en/newsroom/regulatory-and-investor-releases/2018/12/stora-enso-partners-with-hm-group-and-inter-ikea-group-to- industrialize-treetotextile

ВСІ НОВИНИ