ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

У Швеції запустили перший повнорозмірний вітряк із дерева

Перша у світі повнорозмірна дерев’яна вітрова турбіна була запущена в роботу у Швеції з вежею, побудованою компанією Modvion.

Вежа висотою 105 метрів, що розташована у регіоні Скара, є першою комерційною вежею для вітрових турбін Modvion. Це наступний крок після побудови демонстраційного зразка висотою 30 метрів, який компанія завершила у 2020 році.

У той час як лопаті ротора та втулка генератора виготовлені зі звичайних матеріалів, таких як скловолокно, вежа зроблена із ламінованого шпону (LVL) і зовні має товсте біле покриття, яке робить її схожою на сталь. LVL виготовляється із тонких смужок шпону товщиною лише три міліметри, склеєних разом. Він має одночасно високу міцність і легку вагу і часто використовується для формування балок і несних будівельних конструкцій.

Варто зазначити, що зазвичай у LVL всі смуги шпону спрямовані в одному напрямку, тоді як Modvion використовує свій «власний рецепт» і контролює напрямки волокон. Це покращує характеристики матеріалу іще більше.

Виробничий процес передбачає виготовлення дерев’яних плит на замовлення на стандартному заводі LVL, а потім доставку на фабрику Modvion. Там їх склеюють у більші модулі та згинають в округлу форму на етапі, що називається ламінуванням, а потім дуже точно обробляють для точного налаштування форми.

Модульний характер конструкції LVL вирішує іще одну проблему, яку Modvion помітив зі сталлю: коли турбіни стають все більшими, щоб видавати більше потужності, стає неможливо транспортувати сталеві вежі на місце.

Компанія Modvion стверджує, що LVL не тільки достатньо міцний, щоб витримати навантаження обертової турбіни, але й набагато більш екологічно сталий, аніж сталь, яка використовується зараз. Адже будівництво вітряків досі має значні викиди вуглецю – частково через сталеві вежі.

«Наші вежі, лише під час їх виробництва, викидають на 90 відсотків менше вуглецю, аніж сталеві вежі, які виконують таку саму роботу» – каже фінансовий директор Modvion Марія-Ліна Хедлунд. Турбіна в регіоні Скара має вихідну потужність у два мегавати – це максимум, якого вона може досягти за ідеальних умов. Це трохи нижче, ніж середня потужність нових турбін, побудованих у Європі.

Джерело: dezeen.com

ВСІ НОВИНИ