ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

У Швеції запустили першу вітряну вишку з дерева

У Швеції побудували й запустили першу вітряну турбіну, вежа якої виконана з дерева. Вежа, що складається з екологічно чистих матеріалів, забезпечує продуктивність, яку можна порівняти з традиційними аналогами. Влада Швеції сподівається, що в майбутньому «дерев’яна електрика» дозволить північним країнам повністю позбутися від шкідливого виробництва електроенергії і знизити рівень забруднення середовища.

Нова дерев’яна вітряна вежа є розробкою шведської інженерної фірми Modvion, яка прагне поліпшити те, що її інженери вважають «суттєвими недоліками», коли мова йде про типові вітрогенераторні вежі. Високі сталеві вежі вимагають товстих основ для підтримки верхніх секцій, що не тільки робить їх дуже дорогими у виробництві, але також забирає багато сил і засобів при транспортуванні на майданчик. Крім того, провозити такі габаритні вантажі на дорогах загального користування часто виявляється проблематичними.

Замість цього Modvion працює над модульною версією, яка може бути виготовлена з більш дешевих і екологічно чистих матеріалів, ніж сталь (для виробництва якої ще й потрібна величезна кількість енергії). Дерев’яні вітряні вежі компанії розраховані на висоту понад 120 м при значно нижчих витратах, ніж у сталевих, завдяки модульному підходу, що дозволяє перевозити штабельовані секції на дорогах загального користування без будь-яких проблем. Вони також вважаються вуглецево-нейтральними з моменту початку будівництва.

30-метрова випробувальна вежа була побудована спільно з компанією Moelven на її об’єкті в Теребоді. Потім дерев’яні секції турбіни були перевезені в Бйорке, острів за межами Гетеборга, на відстані близько 200 км, а остання частина була встановлена в кінці квітня 2020 року.

«Ламінована деревина міцніша за сталь при тій же вазі, а завдяки вбудованим модулям вітряні турбіни можуть бути вищими. Будуючи з дерева, ми також скорочуємо викиди вуглекислого газу при виробництві» – запевняє Отто Лундман, генеральний директор Modvion AB. Якщо для компанії справи підуть добре, то у 2022 році вона планує випустити комерційні версії своєї дерев’яної турбіни. До них відносяться модель висотою 110 метрів, а також 10 веж висотою понад 150 м.

Джерело: derevo.ua

ВСІ НОВИНИ