ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Уряд тестує електронні торги деревиною

1 лютого Уряд офіційно опублікував постанову про запровадження експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини. Про це у своєму телеграм-каналі написав голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.

Відтепер всі лісокористувачі, у тому числі і комунальні, агролісгоспи та інші, продаватимуть деревину лише через електронні аукціони, – пояснює він.

До цього часу підприємства Держлісагентства повністю працювали в системі електронного обліку деревини і виставляли більше половини всієї деревини на е-аукціони, на відміну від інших лісокористувачів, які все продавали за так званими «прямими договорами». При цьому, ціноутворення на таку деревинну було незрозумілим, а держава взагалі не розуміла скільки деревини реалізовувалось іншими користувачами. Ця постанова має змінити стан справ та забезпечити прозорість ринку деревини та справедливе ціноутворення.

Пілотний проект дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину в залежності від об’ємів реалізації, породи деревини тощо.

Передбачено дві умови:
1. Лісокористувачі, у яких за 2018 рік чистий дохід становив більше 10 млн гривень – мають виставляти на електронну площадку «Прозорро.Продажі» не менше 25% щомісячних запланованих обсягів заготівлі деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень. Ці умови сформовані на основі структури торгів попередніх років.
2. Лісокористувачі, у яких чистий дохід за 2018 рік становив менше 10 млн грн. або лоти, сформовані із деревини одного сортименту, в обсязі менше ніж 150 куб. метрів, або стартовою ціною лота менше ніж 200 тис. гривень – виставлятимуть деревину на інші електронні аукціони. Їх вони обиратимуть самі.

Цей експериментальний проект не поширюється на реалізацію необробленої деревини:
– для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;
– відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;
– для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення;
– використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів;
– для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).

Пілотний проект запланований до квітня 2021 року. Держлісагентство обіцяє моніторити ситуацію та за необхідності вносити корективи, надавати Уряду пропозиції, як вдосконалити процес реалізації деревини, щоб він був зрозумілим та прозорим для всіх учасників.

Текст постанови: https://bit.ly/2GJ8TKb

ВСІ НОВИНИ