ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Австралії планують збудувати найвищий дерев’яний хмарочос у світі

У Західній Австралії незабаром може з’явитися найвища у світі дерев’яна будівля, після того, як влада Перти схвалила плани будівництва «гібридної» вежі заввишки 191,2 м з масивної деревини.

На початку жовтня об’єднана група з оцінки розвитку (JDAP) району Перта Metro Inner-South схвалила пропозицію компанії Grange Development з будівництва хмарочоса, який отримав назву C6, який буде майже вдвічі вищий за нинішнього рекордсмена.
За словами розробників, 42% будівлі буде збудовано з деревини, а колони та остов – із залізобетону.

За даними Ради з висотних будинків та міського середовища проживання, у разі завершення будівництва висотка перевершить найвищу у світі гібридну будівлю з дерева та бетону – вежу Ascent у Мілуокі (штат Вісконсін, США), висота якої складає 25 поверхів або 86 м. Нова будівля, розташована на Чарльз-стріт у Південному Перті, буде також вище, ніж гібридна дерев’яна штаб-квартира Atlassian, що будується в Сіднеї, яка може перехопити рекорд у Ascent, але будівництво якої ще не завершено.

Як і в Atlassian, у пропонованій вежі C6 балки з клеєної деревини будуть поєднуватися зі сталевим екзоскелетом, що підтримує конструкцію.

За даними компанії Grange Development, 50-поверхова вежа включатиме понад 200 квартир і стане першою в Західній Австралії житловою будівлею з нульовим викидом вуглекислого газу.

«Задум будівництва C6 завжди був простий. Ми прагнемо змістити акцент у проекті C6 у бік більш дбайливого ставлення до клімату», – заявив директор Grange Development Джеймс Діббл.

За даними Grange, для будівництва вежі буде використано 7400 куб. м деревини, заготовленої із 600 дерев.

Окрім використання деревини, план компанії Grange також включає такі «зелені» елементи, як сад на даху, міську ферму.

Філіп Олдфілд, доцент кафедри архітектури та керівник Школи будівельного середовища Університету Нового Південного Уельсу, заявив, що, на його думку, з екологічної точки зору проект має «сильні сторони».

«Зазвичай ми будуємо високі будівлі зі сталі та бетону. На цемент доводиться 8% всіх викидів CO2. Тому заміна бетону і сталі на біоматеріали, такі як деревина, дозволить значно знизити вплив будівлі на навколишнє середовище», – сказав Олдфілд.
Однак він скептично поставився до деяких інших заяв забудовника.

«Я дещо цинічніше ставлюся до ідеї про те, що будівля є вуглецево-негативною», – сказав Олдфілд, проте додавши, що з оптимізмом дивиться на зростаюче використання деревини в будівництві.

Джерело: budport.com.ua

ВСІ НОВИНИ