24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Україні діє комплексна система реагування на лісові пожежі

Державне агентство лісових ресурсів України використовує комплексну систему відеоспостереження «Азимут» для реагування на лісові пожежі.

У разі виявлення пожежі, методом засічок із кількох камер на електронній карті лісового масиву визначаються точні координати загоряння. Диспетчер відправляє координати на GPS-трекер пожежного автомобіля, в якому прокладається маршрут до місця загоряння. Оперативний черговий у реальному часі відстежує переміщення пожежних автомобілів та коригує їхні дії.

Як розповідають у Держлісагентстві, система автоматично отримує дані з камер спостереження, підключених до локальної мережі підприємства. В разі виникнення пожежі, система «Азимут» може визначити місце загоряння у форматі адреси (лісництво, квартал, виділ) або у вигляді координат (широта, довгота).

Система також визначає найбільш прийнятний за часом маршрут до місця пожежі та водозаборів. Після чого відправляє пожежним автомобілям повідомлення про координати загоряння та водозаборів. GPS-навігатори машин автоматично прокладають маршрути прямування по карті лісових доріг.

Використані маршрути та статистика поїздок зберігаються, щоб надалі їх можна було використати для аналізу та навчання.

Оператор системи може відстежувати рух пожежного автотранспорту та дії з ліквідації пожежі, від часу її виникнення й до гасіння.

Відео про роботу системи можна переглянути на Facebook сторінці Держлісагентства.

Джерело: forest.gov.ua

ВСІ НОВИНИ