ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Україні експорт меблів перевищує імпорт

За підсумками трьох кварталів 2019 року Україна експортувала більше меблів, ніж ввозила в країну. Про це пише Агентство стратегічних досліджень.

Автори замітки виділяють кілька ключових характеристик українського меблевого ринку.

Перевищення експорту меблів з України над імпортом в країну. Попри зростання ввезення меблів закордонного виробництва, що обвалилося у 2014-2015 роках, обсяг продажів імпорту все одно приблизно на 43% менший, ніж він був у 2013 році. Експорт тільки за підсумками 3-х кварталів 2019 року склав 5 мільярдів 380 мільйонів гривень. Для порівняння, за підсумками 2017 року весь експорт деревообробної промисловості становив 4,25 мільярда гривень.

Аналогічно і співвідношення реалізації меблів, виготовленої вітчизняними виробниками: 53% їхньої продукції йде іноземцям, а через меблеві салони самої України продається 47%. Почасти, це пов’язано з тим, що закордонні інвестори створювали або купували виробництва у країні вже з самого початку орієнтовані на експорт. Частково причиною є також падіння попиту з боку українського споживача, купівельна спроможність якого за останні роки помітно впала.

Поступове відродження ресторанного бізнесу потягнуло за собою і попит на професійні кухонні меблі, в тому числі з нержавіючої сталі. Саме сталеве обладнання для приготування їжі найбільш зручно і безпечно для професійних кухонь.

Якщо ж говорити про масового приватного споживача, то на корпусні меблі приходилося 48% реалізації в меблевих салонах, на м’які меблі – 29%. Лідерами продажів у першій категорії виявилися предмети меблів для кухні – вони займали 25% від усього обсягу продажів в Україні. На меблі для їдалень і віталень прийшлося 28%. Популярною також були меблі для спалень з часткою ринку в 11%, та офісні – із понад 9%. Стільці та крісла замикають Топ-5 з 8% у загальних обсягах виторгу.

Джерело: sd.net.ua

ВСІ НОВИНИ