24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Україні проводять аукціони з продажу деревини зі спеціальним ПЗ

30 березня 2021 року завершилися основні аукціони з продажу необробленої деревини, яка буде реалізовуватися підприємствами галузі у другому кварталі цього року.

Торги відбуваються з використанням спеціального програмного забезпечення APS Forest, розробленого державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» спільно з компанією-підрядником. За словами генерального директора підприємства Юрія Сотника, програмний продукт допомагає забезпечити прозорість торгів і забезпечує реальну конкуренцію між покупцями.

За допомогою програмного продукту APS Forest на другий квартал було організовано 27 аукціонів, в ході яких реалізовано понад 560 тисяч кубометрів деревини. При цьому ріст ряду стартових цін склав понад 100%, що в грошовому еквіваленті за деякими позиціями складає понад 20 000 грн. за кубічний метр. На деяких аукціонах було зафіксовано понад 200 ставок, які робили учасники торгів.

Сумарний дохід від продажу лісоматеріалів через APS Forest для підприємств галузі збільшився на понад 314 млн. грн: з майже 893,8 млн. грн (стартовий показник) до 1208,2 млн. грн (продаж).

Як наголосив Юрій Сотник наголосив, ДП «ЛІАЦ», яке знаходиться у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, буде і надалі супроводжувати APS Forest, забезпечувати оновлення та модернізацію програми. Таким чином, її використання буде зручнішим для усіх учасників ринку, сподіваються розробники.

Джерело: facebook/forestUKR

ВСІ НОВИНИ