ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Україні створили Геоінформаційну систему управління лісовими ресурсами

ВО «Укрдержліспроект» презентував одну із останніх своїх розробок – «Геоінформаційну систему управління лісовими ресурсами України».

Проведення національної інвентаризації лісів, ідентифікація самозаліснених ділянок, аналіз руйнівних наслідків російської агресії на лісові ресурси – це неповний перелік сфери застосування даної ГІС.

Її впровадження значно розширює можливості отримання детальної інформації про окремі ділянки лісів. Зокрема, лісокористувач отримує доступ до системи наступних шарів:
– самозаліснені території;
– прийняті землі;
– об’єкти природно-заповідного фонду;
– межі територіальних громад;
– межі адміністративних районів;
– адміністративні межі областей;
– квартали;
– виділи;
– маска лісів (усі вкриті лісовою рослинністю землі);
– карта посівів.

Для прикладу, одним із завдань фахівців Держлісагентства та його територіальних органів є ідентифікація земельних ділянок з метою подальшого їх віднесення до категорії самозаліснених. Одночасно опрацьовується питання щодо залучення нових ділянок для лісорозведення на деградованих, малопродуктивних землях, які не використовуються у сільському господарстві.

Доступ до програми Геоінформаційної системи лісових ресурсів України (ГІС ЛРУ) забезпечує максимально швидке та якісне опрацювання величезного масиву інформації з ідентифікації таких ділянок. Окрім того, дана ГІС є комплексною базою даних, яка забезпечує збереження та аналіз географічної інформації про лісові ресурси в Україні. Ця система має на меті допомогти в аналізі даних з різних джерел, таких як: супутникові знімки, аерофотозйомки, топографічні карти, даних лісовпорядкування та інших.

Джерело: facebook.com/forestUKR

ВСІ НОВИНИ