24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Україні запроваджують проект з відновлення лісосмуг

Фонд Peli can live за інформаційної підтримки Latifundist Media запускає проект «Лісосмуги життя», головною метою якого є відновлення існуючих лісосмуг і закладання нових насаджень. Організатори мають намір знизити негативний вплив кліматичних факторів на сільгоспугіддя, а також відновити біорізноманіття агроекосистем.
За даними фахівців Національного екологічного центру, в даний час в більшості областей України лісосмуги знаходяться в критичному стані.

Проект «Лісосмуги життя» передбачає поліпшення стану полезахисних і водорегулюючих лісосмуг. В рамках реалізації проекту спільно з науковими консультантами буде проводитися оцінка стану існуючих лісосмуг, розробка плану дій по їх відновленню, подальше проектування для створення нових насаджень.

В умовах високої розораності земель і відсутності відповідних лісомеліоративних насаджень або їх неналежного стану, руйнування верхнього родючого шару ґрунту відбувається швидкими темпами, що в свою чергу завдає шкоди врожаю. В даний час в Україні налічується близько 350 тис га полезахисних і 90 тис га водорегулюючих лісових смуг. Під їх захистом перебуває 13 млн га угідь, що становить лише 40% ріллі. А це означає, що для забезпечення екологічної безпеки наших агроугідь необхідно збільшити кількість лісосмуг більш ніж в два рази.

З набранням чинності з 1 січня 2019 р Закону України № 2498-VIII для аграріїв відкрилася можливість взяти лісосмуги в оренду і самостійно подбати про стан насаджень, від яких залежить стан ґрунту і врожайність. Адже відомо, що хороша захищеність полів лісосмугами не лише протидіє водній і вітровій ерозії ґрунту, але і сприяє збільшенню врожаю на 18-30%.

Проект по відновленню лісосмуг передбачає співпрацю з місцевими агропідприємствами та ОТГ з метою відновлення лісосмуг шляхом висадки дерев, які найкраще підходять для клімату регіону, для забезпечення максимально позитивного меліоративного впливу на сільськогосподарські угіддя та збереження біорізноманіття, необхідного для агроекосистем.

Джерело: latifundist.com

ВСІ НОВИНИ