ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Вчені отримують пластик і гуму з деревної маси

Вчені з Університету Стокгольма розробили метод отримання матеріалу, подібного до пластику, який можна термічно переробляти. Команда дослідників взяла лігнін як відновлювану сировину та поєднала його з нетоксичним хімікатом, отриманим з етиленгліколю. Лігнін – це побічний продукт, який отримують із деревної м’якоті у паперовому виробництві та зазвичай спалюють. Однак він все частіше стає сировиною для здобуття інноваційних продуктів.

«Ми були вражені властивостями нового матеріалу, і одна з його ключових особливостей – це простота та ефективність синтезу. На відміну від більш ранніх зразків, нам не потрібно хімічно модифікувати або фракціонувати лігнін, його можна просто приготувати за допомогою зшивального агента», – каже доктор Адріан Морено (Dr. Adrian Moreno), один із авторів дослідження.
В результаті вчені отримують чорний пластико-подібний матеріал, якому можна надавати різні форми традиційними методами, такими як лиття під тиском.

Новий матеріал на основі лігніну можна переробляти. Щоб це продемонструвати, вчені виміряли міцність спочатку вихідного зразка, а потім – матеріалу, подрібненого та переробленого. Механічна міцність була подібна до пластику і не змінювалася після перероблювання.

Вчені також виявили, що, просто змінивши кількість лігніну у формулі, вони можуть змінювати властивості матеріалу – від твердого та крихкого до м’якого та міцного.

«Здатність матеріалу міняти властивості відкриває широкі можливості для його комерційного застосування. Наприклад, формула з 50% лігніну дає відмінний клей, придатний для кількох видів м’яких і твердих матеріалів, – каже Мохамед Морсалі (Mohammad Morsali), аспірант Університету Стокгольма. – Клей можна відновити, роз’єднавши деталі та з’єднавши їх повторно під впливом середніх температур».

Лігнін – один із природних диво-матеріалів, який лише нещодавно почав привертати увагу як сировину для інноваційних рішень. Роботи з ним стають актуальними з огляду на прагнення вчених знайти відновлювані екологічні матеріали, придатні для багаторазового перероблювання.

Джерело: su.se

ВСІ НОВИНИ